Radiohead zapowiada nieznany singiel

0

Na początku czerwca zespół Radiohead wypuści niepublikowane dotąd nagranie “I Promise”.

Piosenka ma uświetnić reedycję albumu “OK Computer”, wydaną z okazji 20-lecia premiery. Krążek zatytułowany “OKNOTOK” trafi do sprzedaży 23 czerwca w wersji cyfrowej. Wersje fizyczne powinny ukazać się w lipcu. W sprzedaży pojawi się również box z książką w twardej okładce, 104 stronami notatek Thoma Yorke’a oraz 48-stronicowym szkicownikiem Stanleya Donwooda. Wydawcą będzie XL.

W zestawie znajdzie się oryginalny materiał zgrany z analogowych taśm, osiem numerów ze stron B singli oraz trzy niewydane wcześniej nagrania – “I Promise”, “Man of War” i “Lift”.

I właśnie “I Promise” będzie promował “OKNOTOK”. Singel, znany do tej pory jedynie w wersji koncertowej, zostanie zaprezentowany już w piątek, 2 czerwca.

Pod tekstem znajdziecie wersję “I Promise” wykonaną przez Radiohead podczas trasy w 1996 roku, czyli przeszło 20 lat temu.

Reedycja albumu “OK Computer (edycja “OKNOTOK”) składać się będzie z utworów:
1. Airbag
2. Paranoid Android
3. Subterranean Homesick Alien
4. Exit Music (For a Film)
5. Let Down
6. Karma Police
7. Fitter Happier
8. Electioneering2
9. Climbing Up the Walls
10. No Surprises
11. Lucky
12. The Tourist

1. I Promise
2. Man of War
3. Lift
4. Lull
5. Meeting in the Aisle
6. Melatonin
7. A Reminder
8. Polyethylene (Parts 1 & 2)
9. Pearly
10. Palo Alto
11. How I Made My Millions

Z płyty “OK Computer” pochodzą takie klasyki Radiohead jak “Paranoid Android”, “Karma Police”, “Lucky” czy “No Surprises”. Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z “New Forms” Roniego Size’a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu Radiohead to “A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here