Premiera “Bohemian Rhapsody” na stadionie Wembley

0

Do kin trafiła porywająca opowieść o zespole Queen, “Bohemian Rhapsody”. Film swoją światową premierę miał 23 października w SEE Arenie, która jest częścią kompleksu Wembley. W polskich kinach film wyświetlany będzie od 2 listopada.

Hala SEE może zmieścić się 12,5 tysiąca ludzi. Legendarny występ Queen na Live Aid odbył się obok, na stadionie Wembley, dla 72 tysięcy ludzi w 1985 roku. Pokaz był otwarty dla publiczności, a dochody z niego zebrane zostały na rzecz fundacji Mercury Phoenix Trust, wspomagającej walkę z HIV/AIDS.

“Bohemian Rhapsody” opowiada o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

W roli głównej w “Bohemian Rhapsody” występuje znany z serialu “Mr. Robot”, Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon).

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions”, “Under Pressure”, “Radio Ga Ga”, “A Kind Of Magic”, “I Want It All” czy “Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Więcej info:
Fanpage – www.facebook.com/Queen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj