Premiera albumu “Helsinki” Darii Zawiałow na dzień kobiet

299

Poznaliśmy datę premiery najnowszego krążka Darii Zawiałow. Album “Helsinki do sprzedaży trafi już 8 marca.

Zdobywczyni dwóch Fryderyków za debiut roku i album roku alternatywa, Daria Zawiałow zapowiedziała, że jej drugi krążek “Helsinki” ukaże się 8 marca 2019 roku. Na płycie znajdzie się 13 kompozycji, w tym jedna zaśpiewana w języku angielskim. Artystka przygotowała również 3 bonusowe utwory, które pojawią sią na wersji deluxe.

Ze wszystkich miast na świecie wybrała stolicę Finlandii. “Helsinki” to tytuł nowego albumu Darii Zawiałow, z którym artystka wraca po dwóch latach od znakomitego debiutu. Baczne obserwacje rzeczywistości Daria Zawiałow zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach, po raz kolejny udowadniając, że możemy nazywać ją nie tylko zjawiskową wokalistką, ale i zdolną autorką. Artystka nie mówi we własnym imieniu – staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania.

– Helsinki dosłownie stworzyły w mojej głowie obraz własnego świata. Wyobrażam sobie to miasto jako bajkowe, nierzeczywiste i chłodne jak moje piosenki. Jest to dla mnie pewnego rodzaju azyl, odległe miejsce, do którego mogłabym uciec. Położone nad wodą, otoczone jeziorami, mogłoby stanowić dla mnie wspaniałą inspirację do tworzenia i obcowania z naturą. Od zawsze marzyłam żeby się tam wybrać, ale nigdy nie miałam okazji. Być może moja mityczna podróż stanie się realna właśnie teraz po premierze albumu.
– mówi Daria Zawiałow.

Przy tworzeniu albumu Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie “A Kysz!”- współautorami utworów z płyty “Helsinki” są bowiem Michał Kush oraz Piotr Rubik. Muzycznie jest eklektycznie – mocne gitarowe riffy artystka łączy ze splotem elektronicznych brzmień. Serwuje utwory z pazurem, ale też kojące ballady. Piosenek jest trzynaście, na wersji Deluxe Edition szesnaście. Jedną z nich, “Winter Is Coming”, wokalistka śpiewa po angielsku.

Tracklista albumu “Helsinki”:
1. Płynne Szczęście
2. Helsinki
3. Punk Fu!
4. Gdybym miała serce
5. Szarówka
6. Winter Is Coming
7. Hej Hej!
8. Saloniki
9. Zbrodnie Ikara
10. Nie dobiję się do Ciebie
11. Majami Synek
12. Wielka płyta
13. Iskrzę się
Dodatkowe utwory na Deluxe Edition:
14. Kryzys wieku naszego
15. Zimne ognie
16. Freddie

15 marca Daria Zawiałow wyrusza w trasę koncertową, w ramach której będzie promować nowy album. Helsinki Tour wystartują w Toruniu a zakończy je występ na festiwalu Spring Break.

15.03 – Toruń, Od Nowa
16.03 – Szczecin, Kolumba 4
17.03 – Zielona Góra, Kawon
21.03 – Lublin, Klub 30
22.03 – Kraków, Studio
23.03 – Rzeszów, Pod Palmą
24.03 – Bielsko, Biała Miasto
29.03 – Olsztyn, CEiIK
30.03 – Gdańsk, Stary Maneż
31.03 – Łódź, Wytwórnia
05.04 – Katowice, Rialto
06.04 – Warszawa, Stodoła
07.04 – Białystok, Zmiana klimatu
12.04 – Kielce, Bohomass
13.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
26.04 – Poznań, Enea Spring Break