Polaris w maju w Polsce

0

Australijscy mistrzowie metalcore powracają do Polski po półrocznej przerwie. Po świetnym koncercie w warszawskiej Proximie, Polaris powraca do nas na jedyny koncert, na którym promować będą swój najnowszy album, „The Death of Me”! W roli supportów wystąpią Alpha Wolf, Currents oraz Varials.

Nazwani przez Winstona McCalla następcami Parkway Drive Australijczycy z Polaris wydają się być jednym z najciężej pracujących zespołów na scenie. W ciągu dwóch lat po wydaniu swojego debiutu „The Mortal Coil” (Sharptone Records, 2017) Polaris zagrało 3 trasy w swoim ojczystym kraju (wszystkie wyprzedane!), 3 w Stanach Zjednoczonych oraz pięciokrotnie gościło na Starym Kontynencie (w tym m.in. na serii halowych koncertów u boku Architects). W tym czasie zespół nie popadł w stagnację i już w lutym światło dzienne ujrzy nowy krążek grupy, zatytułowany „The Death of Me”. Na nowym wydawnictwie kwintet ciągle operuje stylem dobrze znanym z debiutanckiego albumu, jednak na każdej płaszczyźnie można usłyszeć pierwiastek, który Australijczycy mogą nazwać swoim brzmieniem. Jak utwory z „The Death of Me” sprawdzą się na żywo? Przyjdźcie i przekonajcie się już na początku maja w poznańskim Klubie Pod Minogą!

„Chcieliśmy podążać ścieżką, która zdefiniowała nasz zespół i zachęciła ludzi do słuchania naszej muzyki, a przy tym wciąż chcieliśmy komponować dla siebie” tłumaczy perkusista Polaris, Daniel Furnari i dodaje: „Wiedzieliśmy, że ważnym jest, by nasz drugi album był z drugiej strony pewnym zaskoczeniem dla naszych słuchaczy. Nikt nie chce w końcu słuchać tego samego w kółko”.

Grupa Polaris wystąpi 09.05.2020 o 18:30 w Klubie pod Minogą w Poznaniu.

Bilety do kupienia w cenach:

Informacje o wydarzeniu również na https://www.facebook.com/events/2251635111802280/

Zespołowi na poznańskim koncercie towarzyszyć będą:

ALPHA WOLF – metalcore. Ich debiutacnki album „Mono” (Greyscale Records, 2017) znalazł się na 29. miejscu australijskiej listy przebojów. Alpha Wolf słynie z niesamowicie żywiołowych występów, o czym polska publika mogła przekonać się na wrocławskim koncercie w ramach ostatniej edycji trasy Impericon Never Say Die Tour.

CURRENTS – djent/metalcore. Zespół założony w 2011 roku, który do czasu wydania swojego debiutu („The Place I Feel Safer”, 2017) intensywnie poszukiwał swojego brzmienia. W 2018 roku grupa podzieliła się ze światem EPką „I Let the Devil In”, a obydwa wydawnictwa Currents promowało na koncertach u boku m.in. As I Lay Dying, August Burns Red czy Northlane.

VARIALS – metalcore. Po świetnie przyjętym debiucie, Varials powraca do Europy z nowym materiałem „In Darkness” (2019). Amerykanie opowiadają historie na swój własny sposób, a ich chwytliwe riffy powodują, że na koncercie nie sposób stać w miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj