Piotr Krępeć wystąpi w Blues Club Gdynia

0

Jest taki człowiek, którego magazyn Top Guitar nazwał „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. Nazywa się Krępeć. Piotr Krępeć.

Piotr Krępeć jest mistrzem gitary akustycznej, do perfekcji opanował też technikę fingerstyle. W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i „raz na zawsze” zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej – niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.

Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album Piotr Krępeć – In Substance, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.
W roku 2015 nagrał płytę „Gdańszczanie dźwiękiem malowani”.

Koncert Piotra Krępecia odbędzie się 21 maja 2017 roku w Blues Clubie w Gdyni.

Bilety w cenie 30zł i 20zł dostępne w kasie klubu.

Więcej o koncercie i muzyku przeczytacie na www.bluesclub.pl/zespoly/piotrkrepec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here