“Pieśń Panny IV” – Mikromusic w nietypowym klipie

643

Kto wpadłby na pomysł, żeby nagrać piosenkę do słów polskiego wieszcza, Jana Kochanowskiego? Odpowiadamy – Mikromusic. A kto wymyślił do piosenki tak surrealistyczny teledysk, że aż nie da się go opisać w kilku krótkich słowach? Zaskoczymy was – również Mikromusic.

To, co zobaczycie i usłyszycie w najnowszym, promującym album “Tak mi się nie chce” nagraniu zaprezentowanym przez zespół Mikromusic po prostu nie mieści się żadnych ramach. Fantastyczne zdjęcia, rewelacyjny aranż i jedyny w swoim rodzaju tekst. Po prostu czapki z głów. Z resztą osądźcie sami.

Słowa do “Pieśń Panny IV” to dzieło Jana Kochanowskiego. Za muzykę odpowiadają kolejno Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyńki, Piotr Pluta i Łukasz Sobolak. W teledysku wystąpili: Anna Smołowik, Cezary Studniak, Damian Kret oraz pies Dubel.

Formacja Mikromusic łączy piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz koncertową energię. Ich muzyka to mieszanka jazzu, trip-hopu, rocka, czasem z elementami folku. Całość spaja krystaliczny głos Natalii Grosiak. Ich poprzedni longplay “Matka i żony” miał premierę w październiku 2015 roku.

Więcej o grupie szukajcie na www.facebook.com/mikromusic.