Pięć koncertów Archive w Polsce

0

Zespół Archive odwiedzi Polskę z pięcioma koncertami. Podczas trasy obejmującej Wrocław, Kraków, Gdańsk, Warszawę i Poznań, zespół promował będzie swój najnowszy album “25”, którego premiera planowana jest na 10 maja.

Grupa Archive została założona w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny’ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany “Londinium”. 25-lecie działalności zespołu będą świętować wydaniem nowej płyty i potężną trasą koncertową.

Harmonogram koncertów w Polsce wygląda następująco:

22 października 2019 – Wrocław, A2
23 października 2019 – Kraków, Klub Studio
24 października 2019 – Gdańsk, B90
25 października 2019 – Warszawa, COS Torwar
26 października 2019 – Poznań, Hala nr 2 MTP

Sprzedaż biletów wystartuje w piątek, 1 lutego o godzinie 10.

Album “25” ukaże się w różnych wydaniach – 6-płytowy box, 43 utwory z dyskografii zespołu, w tym 8 nowych, niepublikowanych dotąd piosenek, a także EP, na której znajdzie się singiel przygotowany we współpracy z Band Of Skulls – “Remains Of Nothnig”. Dla swoich fanów Archive ma jeszcze jedną niespodziankę – 160-stronicową książkę, a w niej wywiady z byłymi i obecnymi członkami zespołu oraz zdjęcia z ich prywatnych kolekcji.

– Jestem dumny z pracy, którą wykonaliśmy na przestrzeni lat i podekscytowany, że będziemy mogli to w tym roku świętować. To również świetna okazja do współpracy z nowymi ludźmi. Myślę, że piosenka nagrana z Band Of Skulls to jedna z lepszych rzeczy, jaką zrobiliśmy. Także współpraca z Stevem Masonem była dla nas ogromnym zaszczytem.
– mówi Darius Keeler, założyciel Archive.

Więcej o zespole na www.facebook.com/ArchiveOfficial.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here