Nowy singiel i trasa koncertowa Kari

0

Polska wokalistka Kari zapowiedziała jesienną trasę koncertową. Artystka opublikowała również nowy singel promujący jej najnowszy album “I Am Fine”.

Do współpracy przy “Runaway” piosenkarka zaprosiła muzyka Ryana Carinsa oraz producenta muzyki elektronicznej Mountain Range’a. Ryan jest współautorem tekstu do tego utworu.

“Runaway” Kari wymyśliła podczas wizyty w sklepie z fortepianami w Londynie. “- Spędziłam tam długie godziny Motyw, na którym improwizowałam był tym zapalnym impulsem. Później Josh Macintyre (bębniarz brytyjskiego zespołu Marmozets) dodał partie bębnów na jednej z naszych sesji, dopisaliśmy z Mountain Range linię basu i to było to.”

Premiera singla poprzedza trasę koncertową “I Am Fine Tour“. Na koncertach wokalistka wystąpi z zespołem w składzie:
Kari – wokal,
Ryan Carins – gitara,
Jon Headley – syntezatory,
Huw Edwards – bas,
Tom Bradshaw – perkusja.

Udział w trasie wezmą także specjalni goście: elektroniczno – popowe trio Laminate Pet Animal z Wielkiej Brytanii oraz Linia Nocna – duet, który zadebiutował w czerwcu singlem “Znikam na chwilę”.

Trasa rozpocznie się 12 października w Gdańsku (więcej info na www.uptone.pl/muzyka/kari-w-pazdzierniku-w-gdansku) i składała się będzie z 6 koncertów w większych miastach w Polsce:
12 października – Gdańsk, Stary Maneż
14 października – Łódź, Wytwórnia
17 października – Warszawa, Stodoła
18 października – Kraków, Małopolski Ogród Sztuki
19 października – Wrocław, Stara Piwnica
21 października – Toruń, Od Nowa

KARI to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Była m.in. nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku, zdobyła nagrodę główną magazynu HIRO 2012, międzynarodowego Festiwalu Songwriterów, etc. Druga płyta „Wounds And Bruises” zwyciężyła w plebiscycie „Prześwietlamy 2013” portalu Musicis.pl (Album Roku). Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując w większości muzycznych klubów w Polsce.

Więcej o Kari znajdziecie na www.facebook.com/KARI.official.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here