Nowy album zespołu Rebeka jeszcze w tym miesiącu

0

Nowym teledyskiem zespół zapowiada premierę kolejnego albumu. Krążek “Post Dreams” do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu.

Piosenka “Fale” to drugi singiel zapowiadający nadchodzący album grupy Rebeka. Album na półki sklepowe trafi 22 lutego.

Odpowiedzialny za miks i muzykę Bartosz Szczęsny o utworze mówi:

“Chciałem, by był to szalony i energetyczny utwór. Cieszę się, że przesterowany bas wkleił się jak w masło. W młodości słuchałem więcej gitarowej muzyki i w tym kawałku młodzieńcza fantazja mogła znaleźć swoje ujście.”

Z kolei autorka słów, Iwona Skwarek dodaje:

“Fale” to w tej chwili dla mnie najważniejsza piosenka Rebeki. Wszystko zaczęło się od nagrania partii gitary i zaimprowizowania tekstu. Inspirowałam się wtedy bardzo filmami Tarkowskiego. Śpiewam w niej o niegościnności świata, którą jednak da się pokonać mocą miłości. Mam wielką nadzieję, że słuchacze poczują słony smak bryzy w ustach. Ta piosenka prawie przepadła w szufladzie z demówkami, uratowana przez słowa mojej przyjaciółki: “Fale, fale są magiczne, muszą wejść na płytę” – co wzięłam sobie bardzo do serca.”

Po dwóch latach od wydania “Davos”, Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny wychodzą z materiałem, który przypomni wszystkim marzycielom o tym, że istnieje świat równoległy, a dzięki tej płycie będziemy mogli się w niego zagłębić.

– “Post Dreams” to będzie prawdopodobnie najbardziej piosenkowa płyta Rebeki. Staraliśmy się zawrzeć w niej mnóstwo różnorodności. Z jednej strony wydaje się utkana z delikatnych ornamentów, z drugiej strony uderza potężną falą przesterowanych gitar i ciężkich bębnów. Zdecydowaliśmy się wprowadzić nieco nowości do naszego stylu komponowania i zaprosiliśmy do współpracy gitarzystę, trębacza oraz kwartet smyczkowy. Na płycie znalazły się trzy utwory po polsku: “Fale”, “Zachód” oraz Światła”, już się nie możemy doczekać aż je Wam zaprezentujemy na żywo.
– mówią muzycy

Z okazji nowego wydawnictwa Rebeka wyrusza w trasę koncertową, tym razem jako trio. Na koncercie usłyszycie materiał z nadchodzącej płyty, jak i przearanżowane hity z dwóch poprzednich krążków oraz dawno nie słyszane kawałki takie jak “555” czy “Fail”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/RebekaDuo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here