„Nowe Niebo” – debiutancki album duetu Kozyrska x Sieczak

301

“Nie ma w nim kalkulacji czy ulegania modom za to jest szczerość, pasja oraz podążanie własną ścieżką…” Tak w skrócie swój debiutancki album „Nowe Niebo” przedstawia duet Kozyrska x Sieczak, którego premiera odbyła się 25 czerwca 2021!

Od pewnego czasu, przedstawiając Wam kolejne single duetu Kozyrska x Sieczak oswajaliśmy Was z myślą, że dużymi krokami zbliża się premiera ich pierwszego albumu. I stało się!

Nowe Niebo” to debiutancki album duetu Kozyrska x Sieczak, czyli muzycznego małżeństwa, które w swojej twórczości stawia na żywe brzmienie, słowo oraz pasję. Na płycie dwójka muzyków prezentuje 11 utworów, które są wynikiem połączenia ich osobistych inspiracji oraz wspólnych życiowych doświadczeń. „Nowe Niebo” to opowieść o poszukiwaniu prawdziwego „ja”, dążeniu do szczęścia i spełnienia, a także o zanurzeniu w teraźniejszości oraz byciu tu i teraz. Muzycznie zespół postawił na naturalne, organiczne brzmienie – w 11 kompozycjach zarejestrowanych w studiu Tall Pine Records pod producenckim okiem Łukasza Sieradzkiego usłyszymy rozbudowane harmonie wokalne oraz liczne gitarowe motywy wsparte żywym brzmieniem sekcji rytmicznej. Podczas tworzenia albumu duet czerpał inspiracje z poprzednich dekad jak również z tego co w muzyce świeże i aktualne nadając utworom charakterystycznego stylu i brzmienia.

“Dlaczego nagraliśmy taki album w 2021 roku?”

Ponieważ mieliśmy już trochę dosyć mody na lata osiemdziesiąte, plastikowe brzmienia oraz pstrokatą kolorystykę 😉

Mówiąc już całkiem poważnie to nagraliśmy album jaki sami byśmy chcieli słuchać. Nie ma w nim kalkulacji czy ulegania modom za to jest szczerość, pasja oraz podążanie własną ścieżką. Wszystko co związane z tym albumem przygotowaliśmy we dwójkę bez wsparcia firm fonograficznych czy menadżerów. Zadbaliśmy o każdy szczegół zaczynając od tekstów i kompozycji, na projektach graficznych i teledyskach kończąc. Zawsze zależało nam na wyjątkowym efekcie końcowym. Czasami wymagał on poświęceń – czy to w studiu podczas długich, nocnych sesji nagraniowych czy na planie teledysku, gdy kręciliśmy ujęcia w dwudziesto stopniowym mrozie. Za każdym razem dawaliśmy 100% siebie i nie szliśmy na kompromisy. Bywały momenty w których ogrom pracy wydawał się trudny do wykonania dla dwójki ludzi, jednak nasz entuzjazm zawsze pozwalał nam przezwyciężyć wszelkie trudności, a praca twórcza dawała ogromną satysfakcję. 

Nagraliśmy właśnie taki album bo chcieliśmy zaoferować coś pięknego, jednocześnie surowego, bardzo osobistego i szczerego. Bo nie chcieliśmy kopiować innych tylko pokazać że można iść własną, nieutartą ścieżką. Bo chcieliśmy dać świadectwo że w 2021 roku artyści nie potrzebują wytwórni żeby robić jakościowe rzeczy. Ten album to nasze życie, nasza energia oraz emocje zapisane w szczerych słowach i prawdziwych dźwiękach.

– komentuje duet KxS

Link do streamingu: https://kxs.lnk.to/noweniebo

Lista utworów:

 1. Nowe Niebo
 2. Jestem
 3. Droga
 4. Powolność
 5. Powroty
 6. Gdzie byłeś
 7. Zachód
 8. Chwila
 9. Gwiazdy
 10. Tu i teraz
 11. Wszystko