Nordycka Symfonia czyli dwa koncerty Tarji Turunen i Stratovarius w Polsce

0

Głodni wrażeń spod znaku power i symphonic metalu? Poczekajcie do października, bo największa diva swojego gatunku, Tarja Turunen wraz ze Stratovariusem wystąpi w Krakowie i Gdańsku!

TARJA TURUNEN jest bez wątpienia jest jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie metalu. To z Tarją Turunen na wokalu Nightwish nagrał swoje najbardziej kultowe albumy i zyskał wielką sławę poza rodzinną Finlandią. Od 2005 roku artystka z powodzeniem pracuje na własne konto, realizując zarówno projekty metalowe, jak i klasyczne.
Solową karierę zaczęła z przytupem, bo od albumu „My Winter Storm” (2007), który pokrył się platyną w Finlandii, a w Niemczech złotem. Później metalowy dorobek Tarji powiększyły jeszcze trzy albumy (ostatni to „Shadow Self” z 2016 roku), a także kilka EP-ek, płyt koncertowych, DVD, wydawnictwo z muzyką klasyczną. W bogatej kolekcji Finki znajdziemy też płyty nagrane z okazji świąt Bożego Narodzenia, czy gościnne występy w piosenkach Scorpions i Within Temptation.
Więcej o artystce na www.facebook.com/tarjaofficial

STRATOVARIUS to chyba najbardziej znany skandynawski przedstawiciel power metalu. Przez kilkanaście lat kluczową rolę w zespole odgrywał gitarzysta i wokalista Timo Tolkki. Wirtuoz, lecz niestety niestabilny emocjonalnie, co ostatecznie doprowadziło do tego, że 10 lat temu musiał pożegnać się z kapelą, którą pomagał współtworzyć. Odkąd nie ma Tolkkiego, stery Stratovariusa dzierżą wokalista Timo Kotipelto i klawiszowiec Jens Johansson.
Melodyjny power metal fińskiej kapeli charakteryzuje od samego początku wspaniały warsztat muzyków. Robi on imponujące wrażenie na albumach Finów, które przez wielu uznawane są za ich najwspanialsze artystycznie dzieła – „Dreamspace”, „Fourth Dimension”, „Destiny”, „Visions”, „Infinite”, czy obydwie części „Elements”. Każdy z wymienionych tytułów to powermetalowe mistrzostwo i klasyka gatunku. Wciąż ostatnim studyjnym albumem Stratovarius pozostaje „Eternal” z 2015 roku.
Więcej o zespole na www.facebook.com/stratovarius.

Koncerty Tarji Turunen i Stratovarius odbędą się 24 i 25 października 2018 w klubie B90 w Gdańsku i klubie Studio w Krakowie

Bilety w cenie 120 zł (przedsprzedaż) / 140 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie klubów oraz online na tickets.soundrive.pl (Gdańsk), www.eventim.pl (Gdańsk, Kraków) i sklep.knockoutprod.net (Gdańsk, Kraków).

Więcej info o koncertach na www.facebook.com/events/135124110667553 (Gdańsk) i www.facebook.com/events/357871534733142 (Kraków).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj