Nocny Kochanek podbije serca w Gdańsku

0

Inspirują się tym, co w metalu najlepsze – Iron Maiden, Judas Priest czy Black Sabbath. Każdy ich występ to wystrzał endorfin i energii, którą czuć na długo po koncercie. Taki właśnie jest Nocny Kochanek.

Nocny Kochanek, jako jeden z niewielu polskich zespołów metalowych muzykę oraz teksty traktuje z ogromnym dystansem do samych siebie. Ich teksty napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

Po sukcesie albumu „Hewi Metal” nie kazali długo czekać na kolejny krążek. „Zdrajcy Metalu” to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty – często dwuznaczne – napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Nowy materiał premierę miał 13 stycznia 2017 roku.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.”

Koncert Nocnego Kochanka odbędzie się 29 września w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia od 03.07 g. 20:00 online na tickets.soundrive.pl i w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia).

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/nocnykochanek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here