Nitzer Ebb i DAF na 11 edycji festiwalu Soundedit

0

Taka informacja, to nie lada gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Sceną 11. edycji festiwalu Soundedit zawładną Nitzer Ebb oraz DAF, czyli Deutsch Amerikanische Freundschaft. Obydwa koncerty odbędą się 25 października 2019.

Tradycyjnie, jak co roku jesienią i w Łodzi. Z radością informujemy, że 11 edycja Soundedit Festival odbędzie się w dniach 24-27.10.2019! Soundedit to jedyny w swoim rodzaju festiwal, gdzie w na koncertach, spotkaniach, warsztatach i prelekcjach integrują się nie tylko widzowie, ale też producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań.

Więcej o imprezie przeczytacie na www.soundedit.pl i www.facebook.com/Soundedit-Festival.


Nitzer Ebb to angielska grupa założona w 1982 roku przez trzech szkolnych kolegów: Douglasa McCarthy (wokal, gitara), Vaughna “Bon” Harris (wokal, perkusja, gitara) oraz Davida Gooday (perkusja). Zespół inspirowały głównie mocniejsze dźwięki wczesnej sceny techno i pop, ale w jego twórczości zauważyć można było również wpływy wielu innych stylów muzycznych. Po wstępnym okresie poszukiwań grupa wypracowała własny styl oparty na niezwykle energetycznych rytmach. W 2010 r. Nitzer Ebb wydał ostatni dotychczas album – „Industrial Complex”. Zespół pojawił się ponownie u boku Depeche Mode na trasie koncertowej odwiedzając również Polskę.
Więcej o zespole na www.facebook.com/NitzerEbbOfficial.

Nitzer Ebb wystąpi w łódzkim Klubie Wytwórnia 25 października (piątek) w ramach 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Wejściówki można kupić w kasie Klubu Wytwórnia oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.


DAF powstało (jako kwintet) w Niemczech, w Düsseldorfie, w 1978 r. Założycielami byli Gabi Delgado-López (śpiew) i Robert Görl (perkusja, instrumenty perkusyjne). Początkowo grali również w innych zespołach, lecz szybko zdecydowali, by skupić się wyłącznie na działalności DAF.  Zespół stawiany jest na równi z: Kraftwerk, Tangerine Dream czy Can, w kategorii: prekursorzy niemieckiej muzyki elektronicznej. Nigdy jednak nie zrezygnowali ze swoich punkowych korzeni oraz eksperymentalnego podejścia do twórczości. Pozornie militarne aspekty DAF to forma zaprzeczenia, podobnie jak u Laibach, który zdecydował się nagrać cover DAF – “Alle gegen Alle”.
Więcej o zespole na www.facebook.com/DASISTDAF.

DAF wystąpi w łódzkim Klubie Wytwórnia 25 października (piątek) w ramach 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.
Bilety w cenie 111 zł na ten dzień są już dostępne i można je nabyć na stronach: www.ticketmaster.pl i www.bilety24.pl. Wejściówki można kupić również w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, ([email protected]) oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here