Już 16 lutego 2018 roku na półki sklepowe trafi najnowszy album zespołu Lao Che. Krążek zatytułowany “Wiedza o Społeczeństwie” zapowiada piosnka “Nie Raj”.

Tytułowa “Wiedza o społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy człowieka, Polaka, ziemianina.

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. Za grafiki odpowiadał Paweł Ryżko.

Lao Che powstał w 1999 roku. Największy rozgłos przyniósł zespołowi album “Powstanie Warszawskie” (2005), nawiązujący tematyką do patriotycznego zrywu z czasów II wojny światowej. Kolejnymi płytami grupa umacniała pozycję na scenie alternatywnego rocka, nie ustając w artystycznych poszukiwaniach, wychodzących często poza rockowe ramy. Intrygującej muzyce grupy towarzyszą zmuszające do myślenia teksty śpiewane przez Huberta “Spiętego” Dobaczewskiego. Ostatni jak dotąd longplay to “Dzieciom” z marca 2015 roku.

Więcej o zespole na www.facebook.com/laochepl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here