Muzyczne UGięcie powraca do Trójmiasta

0

Po czteroletniej przerwie Muzyczne UGięcie powraca, by pod swoim szyldem zebrać studenckie zespoły z Trójmiasta i okolic.

Muzyczne UGięcie swoje korzenie ma jeszcze w 2011r. Namacalnym efektem imprezy jest 5 płyt z ponad 50 zespołami z Trójmiasta i okolic. I mimo iż wiele z nich już dawno nie istnieje, Organizatorzy zadbali, by zachowało się archiwum nagrań ważnych dla niejednego uczestnika projektu. • Muzyczne UGięcie – CO TO TAKIEGO?
  Jeśli myślicie, że Muzyczne UGięcie to tylko koncerty lokalnych zespołów, nie macie racji! Dzięki imprezie, uczestnicy zyskają szansę nagrania swojej twórczości w profesjonalnych warunkach (w poprzednich latach studio Radia Gdańsk), a najciekawszy z nich zostanie zaproszony do nakręcenia autorskiego wideoklipu. Oczywiście na wygranych czekają także statuetki.


 • Muzyczne UGięcie – CO WAS CZEKA TYM RAZEM?
  W 2019r. Organizatorzy zdecydowali się na artystyczny eksperyment. Celem tegorocznej edycji jest stworzenie płyty, na którą składać się będą covery artystów z 20-lecia międzywojennego, nagranych w dowolnej aranżacji – niezależnie od gatunku muzycznego reprezentowanego przez zgłaszające się zespoły. Zatem – gracie rocka, rapujecie, a może wolicie obracać winylami? Cokolwiek to jest, na pewno warto to zaprezentować na Muzycznej Scenie Alternatora! Listę utworów do wyboru na składankę znajdziecie TU.


 • Muzyczne UGięcie – JAK TO DZIAŁA?
  Podobnie jak w ubiegłych latach projekt zostanie rozbity na kilka etapów. Do czerwca 2019r. w Sali koncertowej Oliwskiego Ratusza Kultury, w miarę napływu zgłoszeń, obywać się będą koncerty uczestników. Przez cały ten czas będziecie mieli możliwość nawiązania współpracy z innymi muzykami i zaprezentowania się szerszej publiczności.


 • Muzyczne UGięcie – JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
  Nabór do projektu jest już otwarty, jeśli zatem macie swój zespół, Wasi znajomi lub znajomi Waszych znajomych mają zespół – wystarczy, że poświęcicie kilka minut na wypełnienie Formularza zgloszeniowego MUG 2019 i prześlecie go na adres [email protected]! Pamiętajcie, że rekrutacja trwa do momentu wykorzystania limitu możliwych koncertów.


WAŻNE!
W projekcie mogą wziąć udział zespoły, w których przynajmniej jeden z członków ma status studenta trójmiejskiej uczelni. W przypadku Uniwersytetu Gdańskiego, jako Alma Mater projektu Organizator dopuszcza również możliwość udziału pracowników i absolwentów tej uczelni.
REGULAMIN Muzycznego UGięcia 2019 znajdziecie TU.


Więcej pytań?
Piszcie na: [email protected].
Za wydarzenie odpowiada Akademickie Centrum Kultury UG “Alternator”.

Miło nam też poinformować, że portal uptone.pl został patronem medialnym Muzycznego UGięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here