Mroczny październik w Gdańsku

0

Nic na to nie poradzimy. Jakoś tak samo się dzieje, że do tego pięknego miasta drzwiami i oknami walą reprezentanci gatunków, które zdecydowanie nie podpadają pod spokojnie, melodyjne i relaksujące… Tym razem nie jest inaczej.

Continental Crucifixion Tour to nazwa, pod jaką cztery zespoły wystąpią na scenie Gdańskiego klubu B90. Możemy was zapewnić o kilku rzeczach – przydadzą się glany, ciemne, najlepiej czarne ciuchy, mocne gardła i zaprawione wątroby… A, no i może to: zatyczki-flare-audio-isolate – na taką imprezę, jak znalazł 🙂

Ale do brzegu. Na scenie zobaczycie zespoły:
ARCHGOAT (Finlandia) – Black/Death Metal
Archgoat kroczy bezkompromisową ścieżką satanistycznego War/Black metalu od blisko trzech dekad, nieco krzywdzącym uproszczeniem byłoby więc określenie ich mianem fińskiej odpowiedzi na Blasphemy. Fiński skład może się równać z Kanadyjczykami poziomem muzycznej wulgarności, z całą pewnością konsekwentnie gra jednak swoje – bluźniercze, obrazoburcze i nieświęte. Zarówno na płytach, jak i na scenie Archgoat pozostaje fanatyczny i bestialski, jednoznacznie sprzeciwiając się nowym trendom w Black Metalu. Black Metal to styl życia, Black Metal to wojna i piekło, Black Metal to radykalny wizerunek najeżony gwoździami i podkreślony pasami amunicji, Black Metal to wreszcie soniczna przemoc, nieludzka i niebezpieczna. I dokładnie tego należy spodziewać się w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Archgoat nie bierze jeńców, przygotujcie się zatem na wszystko, co najgorsze!
https://www.facebook.com/archgoat.official/

BÖLZER (Szwajcaria) – Death/Black Metal
Bölzer na tle innych zespołów tego gatunku wyróżnia się chyba najbardziej. Szwajcarski duet niezwykle gęstą, intensywną i naznaczoną rytualnym posmakiem wizję Death Metalu zaproponował na nieprzeciętnych pod każdym względem EP-kach: „Aura” (2013) i „Soma” (2014). Znacznie dalej poszedł w poszukiwaniach na pełnoprawnym debiucie, nagranym w ubiegłym roku albumie „Hero”. Odważna wizja gatunku w niemałą konsternację wprowadziła część tak fanów, jak i dziennikarzy, ale czyż to właśnie nie odwaga pozwala na opuszczenie grona naśladowców, a dołączenie do wąskiej grupy kreującej nowe zjawiska? Jakby tego było mało, mimo składu okrojonego do zaledwie dwóch muzyków, Szwajcarzy doskonale prezentują się także na scenie, co w Polsce udowadniali już kilka razy, m.in. u boku Triptykon czy Behemoth. Nic nie wskazuje na to, żeby inaczej stało się w październiku.
https://www.facebook.com/erosatarms/

SVARTIDAUÐI (Islandia) – Black Metal
Islandzka scena muzyczna wyjątkowością stoi, nie inaczej jest z blackmetalowym Svartidaudi, którego twórczość, nacechowana iście hipnotyczną transowością, wyróżnia się już na pierwszy rzut ucha. Płytowy dorobek kwartetu nie imponuje może ilością – prócz kilku taśm demo i dwóch materiałów EP na przestrzeni 15 lat zespół zarejestrował zaledwie jeden album długogrający („Flesh Cathedral”, 2012) – ta jednak z powodzeniem przekłada się na jakość i oryginalność. Jest w muzyce Islandczyków coś wyjątkowo skutecznie wciągającego – czy to piekło? Sam Rogaty raczy wiedzieć… Czy rozbudowane kompozycje są podobnie wciągające w wersji live? A to akurat będzie można sprawdzić. W Gdańsku, Warszawie albo we Wrocławiu.
https://www.facebook.com/svartidaudi/
https://svartidaudi.bandcamp.com/

EGGS OF GOMORRH (Szwajcaria) – Black Metal
Eggs Of Gommorh pochodzą ze Szwajcarii, która objawiła światu wiele nowatorskich formacji, jak choćby wspomniany wyżej Bölzer, trio z Genewy nie poszukuje jednak nowych wartości, lecz podąża wojenną ścieżką Blasphemy czy Archgoat. Na to przynamniej wskazuje zawartość muzyczna debiutanckiego „Rot Prophet”, gdzie już nawet tytuły poszczególnych numerów, w rodzaju „Goat Inkvizitor” czy „Whore Of Sodom”, nie pozostawiają wątpliwości co do totalnej zawartości. Tutaj nie ma więc co za bardzo deliberować: gaz-maski włóż i napierdalać!
https://vaultofdriedbones.bandcamp.com/album/rot-prophet

Koncert pod hasłem Continental Crucifixion Tour odbędzie się 11 października 2017 w klubie B90 w Gdańsku.

Informacja o biletach dostępna będzie już niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here