Monika Borzym żółtą taksówką w trasie z nowym singlem

0

Znana wokalistka jazzowa, Monika Borzym zaprezentowała dziś nowy singiel promujący najnowszy album artystki – Back to the Garden. Utwór noszący tytuł Big Yellow Taxi jest coverem popularnego utworu Joni Mitchell.

Pełnemu akustycznych brzmień utworowi towarzyszy prosty, klimatyczny czarno-biały teledysk, który 9 grudnia będzie piosenką dnia w polskim radiu Trójka.


Album Back to the Garden artystka wydała w październiku 2016 roku. Wokalistce w nagraniach pomagał gitarzysta Mitchell Longiem, nowojorski producent Devine Greenwood oraz troje rodaków- kontrabasista Robert Kubiszyn, perkusista Michał Bryndal i altowiolista Michał Zaborski.

O projekcie Monika Borzym mówi:
“Spodziewam się, że każdy będzie mnie pytał: dlaczego właśnie Joni?
Ta płyta to wyraz buntu przeciw temu co dzieje się na dzisiejszym rynku muzycznym. Obecnie dominuje nań produkcja i elektronika i  wszystko wydaje mi się zunifikowane. Nigdy nie chciałam być tego częścią.
Dla mnie muzyka jest nośnikiem rzeczy mądrych i pięknych. Jest świętem. Jako wykonawca szukam najbardziej inspirujących materiałów.
Od dziesiątek lat nie tylko wokaliści ale i instrumentaliści jazzowi wykonują „standardy” czyli piosenki napisane przez wybitnych kompozytorów.  Nikt nie nazywa tych kompozycji „coverami”. Ja w poszukiwaniu moich „standardów” zdecydowałam się śpiewać piosenki Joni, które wpisały się już w historię muzyki i kanon klasyków. Nie traktuję ich jak coverów i w ślad za powyższym – uważam, że nimi nie są. Traktuję je tak samo jak standardy jazzowe. 

Wybrałam piosenki z pierwszych siedmiu lat twórczości Joni (1967-1975) czyli z okresu pomiędzy jej 25 a 32 rokiem życia. Jestem teraz w tym samym wieku, w którym Joni była po premierze swojej pierwszej płyty. To czas kiedy dziewczyna przeradza się w kobietę. Bardzo silnie odczuwam tę przemianę odnotowując w swoim śpiewaniu subtelność i nostalgię przed którą przez ostatnie 3 lata próbowałam się bronić. JONI to indyjskie określenie kobiety, zarówno w znaczeniu fizycznym jak i duchowym. Ja dzięki Joni odnalazłam i zrozumiałam swoją kobiecość” (źródłostaryklasztor.com.pl)

Piosenkarka nie pisze szczegółowo o kolejnych koncertach promujących płytę, ale my zapraszamy was jak zwykle do naszego zaprzyjaźnionego klubu Stary Klasztor we Wrocławiu.

Koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej klubu o godzinie 20.00 19 stycznia 2017 roku.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl w cenach: 70 zł – I miejsca, 55 zł – II miejsca, 40 zł – stojące

A po więcej informacji o Monice zapraszamy na jej oficjalny profil na FB:
www.facebook.com/monikaborzym.music

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here