Mayito Rivera & The Sons Of Cuba – jedyny koncert w Polsce!

0

No, moi drodzy, grudzień chyli się ku końcowi, a większość płci pięknej powoli zaczyna zastanawiać się, co takiego ukochany zorganizuje jej na Walentynki. Takie życie panowie, tu nie ma parytetów. A kobieta niedopieszczona może stać się bardziej lodowata, niż góra lodowa, która zatopiła Titanica.

Przestraszyłam was? Spokojnie, mam dla was rozwiązanie – nic tak nie rozgrzewa, jak żywiołowe, kubańskie rytmy. I uwierzcie, że nie musicie wydawać grubych tysięcy na samolot do Ameryki Łacińskiej. Tym razem to Kuba przyjedzie do was. Oczywiście nie cała, ale z całą pewnością będzie to jej najgorętsza część, dając wam niepowtarzalną okazję do zakosztowania odrobiny karaibskiego szaleństwa przy najlepszej kubańskiej muzyce!

O czym mowa? Otóż drodzy uptonowicze, w walentynkowy wieczór, 14 lutego, w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru koncert zagra Mario „Mayito” Rivera, nazywany też „Poetą Rumby”!

Jeśli o nim nie słyszeliście, już przybliżam – Mario Riviera to jeden z najważniejszych kubańskich wokalistów na świecie. Wyjątkowy tembr głosu, charakterystyczne tremolo, prezentowane przez Mayito Riverę, zawsze brzmią pierwszorzędnie we wszystkich wykonywanych przez niego gatunkach – son, rumba, afro, salsa, bolero czy timba.

Wielokrotnie nagradzany za swój niepowtarzalny głos, ma na koncie imponującą ilość międzynarodowych nagród. Wśród nich warto wymienić Grammy otrzymane wraz z zespołem Los Van Van oraz kolejną nominację do tej prestiżowej statuetki, tym razem za solową płytę Negrito Bailandor w kategorii Best Salsa Album of the Year. W trakcie swoich światowych tras koncertowych, dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Pio Leyva, Osdalgia, Tirso Duarte.

Od 2011 roku, Mayito Rivera rozpoczął nową drogę z własnym zespołem The Sons of Cuba – sextetem młodych, wysokiej klasy muzyków z rodzinnego kraju, Kuby. Razem prezentują zaskakujący mix perfekcyjnych aranżacji, oraz oryginalnej mieszanki nowoczesnych i klasycznych rytmów zaczerpniętych z salsy, rumby, afro, timby a także z jazzu i funky. W przeciwieństwie do kubańskich standardów, gdzie zespoły liczą po około 10-14 członków, The Sons of Cuba są małą formacją. Tym bardziej zaskakujące jest, jak dużo energii i świeżości są w stanie wnieść na scenę i z jaką łatwością wprowadzają publiczność na całym świecie w elektryzującą atmosferę.

Zespół „The Sons of Cuba” występuje w składzie:

Mayito Rivera /wokal
Sergio Rodriguez /perkusja
Juan Alvarez /trąbka, wokal
Jarian Gutierrez /trąbka, wokal
Rafael Perez /pianino, wokal
Remis Lorenzo /bass, wokal
Lezcano Martinez /conga

Jeśli jeszcze się zastanawiacie, pamiętajcie, że koncert odbędzie się 14 lutego 2017 roku o godzinie 20.00 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze

Bilety w cenach 75 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 45 zł – stojące/tańczące dostępne są w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
Rezerwacje możliwe pod adresem: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj