Magda Ruta dołącza do FONOBO Label

0

Do grona artystów wydających swoją muzykę pod egidą wytwórni FONOBO Label dołączyła młoda i niezwykle wyrazista wokalistka, Magda Ruta. Jej pierwszy singiel usłyszycie jeszcze tej jesieni.

Magda Ruta doskonale znana jest warszawskiej scenie muzycznej. Muzyczna wizja bezpretensjonalnie łączy się z jej pasja do obrazu i fotografowania, a odważny wizerunek i subtelna charyzma zjednują jej grono sympatyków nie tylko wśród słuchaczy ale też w gronie czołowych postaci muzycznej sceny.

Magda szybko została zauważona przez środowisko muzyczne co zaowocowało występem na Orange Warszaw Festiwal czy Spring Break w Poznaniu w roli wokalu wspierającego.
Jej wielka pasja do muzyki sprawia, że stale odwiedza większość polskich festiwali muzycznych. Fanka koncertów artystów uznanych, ale także nowo pojawiających się na rynku, przeróżnych stylów muzycznych.

Piosenki Magdy Ruty powstają w niewymuszony sposób. Są wynikiem jej aktualnych przeżyć i przepuszczeniem związanych z tym emocji przez jej subtelną wrażliwość. Subtelność ta nie jest cechą, która sprawia że treści są ukryte pod wyszukana poetyką. Teksty piosenek są niejako powiedziane „wprost” ale ze specyficznym, unikatowym językiem artystki. Dźwięki zrodziły się ze spotkania z Tomaszem Serkiem Krawczykiem, z którym od pierwszej chwili połączyło ją muzyczne porozumienie. Piosenki powstawały „na kanapie” – bez koniunkturalnej kalkulacji. W twórczości Magdy retro gitary przeplatają się z syntezatorami, a wszystko na podstawie organicznej sekcji rytmicznej. Barwa głosu Magdy zwraca uwagę – ciepła, a niekiedy ludzko surowa.
Wszystko to składa się na wysmakowane, dojrzałe dzieło odwołujące się do najlepszych tradycji polskiej piosenki.

Więcej o artystce na www.facebook.com/magdaruta.music

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here