KSU zagra w Starej Piwnicy

0

KSU, legenda polskiego punk rocka zagra 7 stycznia w klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15.

Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl – bliższy szeroko pojętemu rockowi. Przez pierwsze lata swojej działalności kapela zajmowała się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 przyjęła nazwę KSU, pochodzącą od tablic rejestracyjnych wydawanych pojazdom w dawnym województwie krośnieńskim (w Ustrzykach Dolnych – KSU). Od tego czasu zaczęła też grać punk rocka. Członkowie zespołu napisali nawet list do Radia Wolna Europa z prośbą o emisję zagranicznej muzyki rockowej (Sex Pistols, The Damned). KSU od początku istnienia popierało ideę WRB – Wolną Republikę Bieszczad.

Często zmieniał się skład personalny kapeli. W latach 80 członkowie zespołu zmuszeni byli do odbycia służby wojskowej. Dla Siczki – wokalisty KSU, służba w jednostce stała się inspiracją do napisania 1944, Po drugiej stronie drzwi, Skazanego na 716 dni czy Umarłych drzew. W 1988 roku podczas jednego z koncertów grupa została zauważona przez właściciela studia RSC – Andrzeja Wiśniowskiego. W maju tego samego roku nagrała swój debiutancki album Pod prąd. Pod koniec lat 80. powstał następny krążek – Ustrzyki.

Na najnowszym albumie Dwa narody znalazło się 20 kompozycji , w których usłyszeć można różne instrumenty folkowe – współczesne i dawne, m.in. skrzypce, harfę, flety czy sopiłkę. Wzbogacają one muzykę, która jednocześnie nie traci swojego punkowego charakteru.

KSU wystąpi w klubie muzycznym Stara Piwnica 7 stycznia 2017 o godzinie 20.00. Bilety w cenach 35 zł dostępne w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu. Bilety kupicie w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl. Rezerwacje możliwe pod adresem [email protected].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here