Koncert Metallica w Polsce prawdopodobnie odwołany

771

Wczoraj, późnym wieczorem, do mediów wyciekła informacja, że zespół Metallica najprawdopodobniej wycofa się z zaplanowanego na 28 kwietnia 2018 roku koncertu na Tauron Arenie w Krakowie.

Powodem odwołania występu jest niewystarczająca pojemność widowni! Kontrakt zespołu zakładał koncert w przestrzeni mieszczącej minimum 25000 osób, a zasobność Tauron Areny liczy sobie w mocno upchanej wersji trochę ponad 24000 miejsc (9300 na powierzchni płyty, 15030 na trzech poziomach widowni). Organizatorzy i menedżer na łamach portalu FB z żalem przyznają się do tego niedopatrzenia:

„Z przykrością informujemy, że planowany koncert Metallica w Krakowie z przyczyn technicznych może zostać odwołany. Pracujemy nad nawiązaniem porozumienia z zespołem.” – tłumaczenie własne, więcej info tutaj: https://www.facebook.com/Metallica/posts/a.10150204649640264.31111

W dalszych informacjach przeczytacie, że możliwe jest również przeniesienie koncertu w inne miejsce – w planach pojawiają się Stadion Energa Gdańsk oraz Stadion Narodowy w Warszawie. O ile koncert w Gdańsku wydaje się możliwy do zorganizowania, o tyle wg uzyskanych przez nas informacji, Stadion Narodowy będzie w tym terminie nieosiągalny.

Zaistniałe problemy mogą oznaczać, że koncert zostanie odwołany, a wszyscy ci, którzy kupili już bilety będą zmuszeni do podjęcia procedury zwrotów biletów.

Będziemy informowali was na bieżąco o rozwoju sytuacji, także obserwujcie nasz profil na FB!