Komety zagrają w B90

0

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Komety powstały w 2002 roku na gruzach zespołu Partia, z którym łączy je osoba lider – Lesław (gitara/wokal/muzyka/słowa). W ciągu niemal piętnastu lat grupa zarejestrowała sześć studyjnych albumów oraz dwa koncertowe. Drugi – Bal Nadziei – ukazał się w 2016 roku i to właśnie to wydawnictwo będzie promowane podczas występu w klubie B90. Warto też zauważyć, że choć Komety przyjeżdżają do Trójmiasta od lat, będzie to ich pierwszy występ w Gdańsku.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet przysporzyła im fanów nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Komety koncertowały między innymi w Meksyku, gdzie w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu The Story of Komety zawierającego największe przeboje zespołu. Wiele nagrań ukazało się na składankach w Stanach Zjednoczonych, we Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii czy w Rosji.

Koncert zespołu Komety odbędzie się 10 marca 2017 o godznie 19:00 w Klubie B90.

Bilety w cenie 25 zł (I pula)/ 30 zł (II pula)/ 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia
online na tickets.soundrive.pl, www.eventim.pl lub w dniu koncertu w kasie Klubu B90.

Więcej o wydarzeniu znajdziecie na stronie www.facebook.com/events/347758612266955
A po informacje o zespole zapraszamy na www.facebook.com/komety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here