Już za chwilę kolejny album grupy MJUT

0

Już 8 listopada do sieci trafi pierwszy singiel promujący nowy, trzeci album zespołu MJUT. Album ukaże się nakładem wytwórni muzycznej MTJ.

MJUT ma na swoim koncie dwa albumy. Ten debiutancki, zatytułowany „Akcja ratowania ślimaków”, przepełniony jest dusznym brzmieniem i odważnym, pełnym eksperymentów podejściem do kompozycji. Drugi, zawierający takie utwory jak „Tyle, ile chcę” oraz „Wszyscy ludzie i ja”, nosi tytuł „9” (2015) i ukazuje zespół w lżejszym, a przede wszystkim bardziej piosenkowym wydaniu.

Nadchodząca, trzecia płyta MJUT nosi tytuł “Kurz i krew”. Tym razem grupa przygotowała koncepcyjny album opowiadający o różnych aspektach rozstania: jego przyczynach, trudnych przejściach i bolesnych konsekwencjach. Nie jest to jednak zbiór piosenek wyłącznie smutnych, a niektóre z nich, takie jak singlowe “Wszystkich świętych” lub “Piotruś Pan”, są wręcz lekkie i zabawne.
Tym razem zespół zaprosił do współpracy Pawła Cieślaka – producenta i realizatora, który znacząco wzbogacił i urozmaicił brzmienie nowego materiału. Na płycie “Kurz i krew” MJUT kontynuuje kierunek obrany na drugim albumie, pozostając zespołem piosenkowym, śmiało łączącym gitary z elektroniką.

Skład zespołu:
Patryk Kienast – śpiew, gitara, syntezator
Marcin Świątek – gitara, syntezator
Krzysztof Lewandowski – bas
Tomasz Hoffman – perkusja

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/mjuty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here