Już niebawem nowy krążek Xxanaxx

0

Z końcem października na półki sklepowe trafi nowy studyjny album grupy Xxanaxx. Album “Gradient” będzie się składał z aż trzech osobnych części – dwóch krążków oraz krążka bonusowego nazwanego “Ciepło Tour”.

Grupa pokusiła się o stworzenie albumu, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. Płyta trafi do sprzedaży 26 października. W tej chwili można już nabyć edycjaę specjalną z autografem uzupełnioną o bonusowy krążek, na którym znajdzie się sześć piosenek zarejestrowanych podczas trasy koncertowej Ciepło Tour.

O nowym albumie twórcy mówią: “Płyta składa się z dwóch części, które niczym tytułowy gradient wzajemnie się przenikają. Zarówno ja jak i Klaudia kochamy muzykę klubową ale równie bliskie są nam czarne brzmienia. Dlatego „Gradient I” to album oscylujący wokół gatunków takich jak r’n’b czy neo-soul, „Gradient II” to część płyty z klubową elektroniką, to połączenie dwóch światów, w których poruszamy się oboje od dawien dawna. Chcieliśmy połączyć wszystkie nasze pragnienia muzyczne w jedną spójną całość. Dzięki tej płycie, przekonaliśmy się, że praca przy tworzeniu muzyki, właśnie w duecie, daje nam największą satysfakcje i możliwość rozwoju.”

A tak prezentuje się tracklista zestawu:

GRADIENT I
1. STYROPIAN
2. BLIŻEJ
3. NIE WRÓCISZ
4. NIESTRAWNY
5. NA CHWILĘ
6. PYŁ
7. SURFERZY
GRADIENT II
1. MNIEJ feat. RAS
2. BARDZO BARDZO
3. LEFTOVER
4. CIEPŁO
5. MILIONY PLANET
6. KŁY feat. Quebonafide
7. GRADIENT
Krążek bonusowy Ciepło Tour
1. Garden
2. Story
3. Disappear
4. Give U
5. Meltdown
6. Blakk Blood

Xxanaxx to jeden z najciekawszych i najpopularniejszych polskich zespołów na scenie elektronicznej. Grupę tworzą Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. Debiutancki album duetu zatytułowany “Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. Prawie dwa lata później ukazała się następczyni debiutu, płyta “FWRD”, z którą zespół wystąpił na najważniejszych letnich festiwalach.

Więcej o XXANAXX znajdziecie na www.facebook.com/xxanaxxmusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here