Joey Kramer pozywa Aerosmith

0

Jak dowiedzieliśmy się z doniesień prasowych, perkusista amerykańskiej grupy Aerosmith – Joey Kramer postanowił pozwać do sądu swoich kolegów z zespołu. Przyczyną pozwu jest uniemożliwienie muzykowi powrotu do składu.

Oryginalny perkusista Aerosmith, Joey Kramer zrezygnował z występów na żywo z powodów zdrowotnych w kwietniu 2019, a jego miejsce zajął w zastępstwie John Douglas. Teraz, jak dowiadujemy się z oświadczenia perkusisty, członkowie Aerosmith odmawiają mu powrotu do zespołu, żądając przesłuchania, które miałoby wykazać zdolność muzyka do dalszej gry na perkusji.

“Od kiedy skończyłem 14 lat zawsze towarzyszył mi zestaw pałeczek perkusyjnych oraz pasja do tworzenia muzyki. Odmowa gry z zespołem, któremu poświęciłem 50 lat życia jest dla mnie ogromnym ciosem. Nie chodzi tu o pieniądze. Zostałem pozbawiony możliwości uhonorowania, wraz z moimi kolegami, naszego wspólnego wkładu w przemysł muzyczny. Zarówno MusiCares Person Of The Year jak i Grammys Lifetime Achievement już się nie powtórzą. Pozostali muzycy zespołu oraz ich prawnicy zaczęli deprecjonować moją formę i twierdzić, że nie jestem w stanie grać na perkusji. Te stwierdzenia nie mają nic wspólnego z prawdą. Zrobiłem wszystko, o co zostałem poproszony i nagrałem moją partię do podkładu muzycznego zespołu pochodzącego z ostatniego występu na żywo, którego nigdy wcześniej nie słyszałem. Wszystko to zostało uwieczniona na video. Zrobiłem to i zrobiłem to dobrze. Podczas całej 50 letniej historii Aerosmith, żaden z pozostałych muzyków nie został poddany takiej procedurze i zmuszony do odbycia przesłuchania aby ubiegać się o własne stanowisko!”.
– informuje z oburzeniem Joey Krammer

Pozostali członkowie zespołu nie kryli zdziwienia postawą perkusisty i postrzegają zaistniałą sytuację z zupełnie innej strony. Wg. informacji udzielonych przez źródła z otoczenia zespołu Joey Kramer kilkukrotnie odmawiał stawienia się na próbach, a zdanie na temat powrotu do zespołu zmienił dopiero w przeddzień Grammy i MusiCares.

“Joey Kramer jest naszym bratem i jego dobre samopoczucie jest dla nas bardzo ważne. Jednakże, jak sam przyznał, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie był zdolny do gry z zespołem zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie. Tęskniliśmy za nim i wiele razy zapraszaliśmy do powrotu, jednak nie czuł się na to gotowy. Joey czekał do ostatniej chwili z przyjęciem naszego zaproszenia, kiedy niestety nie mieliśmy już czasu na przeprowadzenie prób w czasie tygodnia poprzedzającego Grammy.
Oddalibyśmy niedźwiedzią przysługę jemu samemu, nam oraz naszym fanom, gdybyśmy pozwolili mu grać bez odpowiedniego przygotowania i prób. Zamiast tego Joey zdecydował się na pozew, który złożył w piątek wieczorem, w weekend poprzedzający Grammy, całkowicie lekceważąc fakt, że dysponujemy niezwykle krótkim czasem na przygotowanie się do tych ważnych wydarzeń. Z tego powodu nie będzie mógł zagrać z nami, ale oczywiście zapraszamy go, aby był z nami podczas Grammy i gali MusiCares. Wiąże nas znacznie więcej niż tylko czas spędzony razem na scenie.”
– mówią pozostali artyści

Jak zakończy się spór i czy rzeczywiście dojdzie do sprawy sądowej lub przesłuchania weryfikacyjnego, pokaże czas. Więcej informacji znajdziecie z pewnością na oficjalnym profilu zespołu, https://www.facebook.com/aerosmith/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj