Jan Gałach Band z koncertem w Blues Club Gdynia

0

Kiedy pytają ich, skąd są, trudno im odpowiedzieć jednym głosem. Jan Gałach Band tworzą muzycy z różnych zakątków Polski: Cisnej, Lublińca, Katowic, Warszawy i Szczecina. Kiedy pytają ich, co grają, odpowiedzieć jeszcze trudniej. Tworzą bowiem szeroko pojętą muzykę blues-rockową, ale z najróżniejszymi wpływami i odcieniami.

Oprócz energetycznego blues-rocka słychać u nich także jazz, funky i psychodelię, a nawet elementy elektroniki.

W obecnym składzie zespół gra od jesieni 2011 r. Motorem kapeli jest multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wybitny skrzypek, kompozytor i aranżer Jan Gałach.
Na pierwszą płytę zespołu składają się wyłącznie kompozycje autorstwa Janka. Mocną podstawę sekcyjną tworzą na perkusji Kuba „Fiszka” Fiszer i na basie Marek Idzik. Elektronicznej przestrzeni muzyce dodają klawisze Borysa Sawaszkiewicza, a rockowej podstawy – gitara Marka „Pegaza” Kobusa. Całość wypełnia silny i charyzmatyczny głos Karoliny Cygonek.

Występowali na wielu festiwalach w kraju, w tym m.in. na Śląskim Brzmieniu w Chorzowie, Gdynia Blues Festiwal, Był Sobie Blues w Tarnowie, Legnica Blues Day. Grają w klubach w całej Polsce oraz na zlotach motocyklowych. Znają się od kilku lat i w nieformalnych składach występują w kolejnych edycjach festiwalu BiesCzadBlues, czy na Koncertach Świątecznych i na Leśnej Rawie w kultowej chorzowskiej Leśniczówce.

Więcej o zespole znajdziecie na www.jangalachband.pl

Koncert Jan Gałach Band odbędzie się 23 marca 2017 roku w Blues Club w Gdyni.

Bilety w cenie 30zł i 20zł dostępne w kasie klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here