Ikona muzyki islandzkiej, Svavar Knútur, zagra w Meskalinie

0

Svavar Knútur zagra swój jedyny koncert w Polsce. Jeśli zatem chcecie poznać tradycyjne pieśni Islandii i jednocześnie zobaczyć świetnego komika, nie możecie tego przeoczyć! Na Islandii muzykę Svavara dziennikarze opisują jako „pop trolli i folk fiordów”. Sprawdźcie, co się za tym kryje!

Na koncertach Svavara Knútura publiczność płacze… raz ze śmiechu, a za chwilę ze wzruszenia. To komik i songwriter jednocześnie! Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake’a, Bonnie „Prince” Billy, Nicka Cave’a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też „drugą twarz” – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum” podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w europejskiej prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii.

Nie warto o nim więcej pisać – trzeba go zobaczyć na żywo!

Koncert Svavara Knutura odbędzie się 24 maja 2017 roku o godzinie 19:00 w klubie Meskalina w Poznaniu.

Bilety w cenie 20 zł przedsprzedaż/25 zł dostępne na stronie klubu Meskalina oraz w kasie klubu i Centrum Informacji Miejskiej.

Więcej o muzyku znajdziecie na www.svavarknutur.com i www.facebook.com/SvavarKnutur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here