“Idealny sen” – zobaczcie nowy klip grupy Enej

0

Zespół Enej opublikował w sieci klip do nowego singla. Piosenka zatytułowana “Idealny sen” to aktualnie jeden z najpopularniejszych utworów na polskim YouTube.

Kompozycja zatytułowana “Idealny sen” to muzyczne działo Piotra “Lolek” Sołoducha i Mirosława “Mynio” Ortyńskiego, który jest także autorem tekstu piosenki. Reżyserią klipu zajął się natomiast Piotr Biedroń.

“Tym razem ENEJ sięga po nieśmiertelny klimat szeroko rozumianej muzyki rockowej, warstwa brzmieniowa zdecydowanie zdominowana została przez gitary, choć nie brakuje również odwołań do ludowej tradycji tak bliskiej zespołowi. Nie zmienia się instrumentarium, grupa korzysta z bogactwa brzmieniowego, jakie oferuje jej szeroki skład, spodziewać się więc można niezwykłej, jak zwykle energetycznej mieszanki. Nie bez znaczenia pozostaje lekko tajemniczy tekst piosenki odwołujący się do odwiecznego archetypu konfliktu między jawą, a snem, tak wrośniętego w całą współczesną twórczość. Wraz z muzyką światło dzienne ujrzy także teledysk odzwierciedlający i podkreślający w idealny sposób przekaz piosenki.” – przeczytacie w opisie utworu

Enej to niepowtarzalny, charakterystyczny styl znany bardzo dobrze słuchaczom w kraju i za granicą. Jedną z charakterystycznych cech zespołu jest różnorodność inspiracji. Muzycy czerpią z przeróżnych gatunków, co bez wątpienia usłyszeć można w ich dorobku artystycznym. Dyskografię zespołu zamyka wydany w listopadzie 2018 roku album “Kolędy pod wspólnym niebem”. Wcześniej, w 2015 roku, grupa wydała album zatytułowany “Paparanoja”, który otrzymał status złotej płyty.

Więcej o grupie na www.facebook.com/enejband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here