Epica na Czad Festiwalu

0

Znany i uwielbiany przez wielu, metalowo – symfoniczny zespół Epica potwierdził udział w Czad Festiwalu. Impreza odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Straszęcinie.

Grupa powstała w Holandii w 2002 roku i natychmiast przyciągneła uwagę całego świata. Od pierwszego krążka – “The Phantom Agony” z 2003 roku, każda następna płyta to kreatywny postęp, a każda trasa to jedyne w swoim rodzaju sceniczne widowisko. Ósmy studyjny album bandu, “The Holographic Principle”, jest także najbardziej muzycznie ekstrawaganckim i odważnym wydawnictwem zespołu.

Muzykę Epiki charakteryzują niespotykane kontrasty między sopranowym głosem wokalistki Simone Simons a konkretnym growlem gitarzysty Marka Jansena. Ciarki na rękach wywołują ostre gitarowe riffy Isaaca Delahaye’a, podbite bogatymi aranżacjami klawiszowymi w wykoaniu Coena Janssena. Całość dodatkowo podbija sekcja bassowo-beatowa w składzie: perkusja – Arien van Weesenbeeka i basista Rob van der Loo.

Jednak nie tylko to jest znakiem rozpoznawczym zespołu. To, co wyróżnia ich na tle innych reprezentantów gatunku, to mocne teksty utworów. Epica nie owija w bawełnę, nie śpiewa o drwalach spotykających elfy w magicznym lesie. Oni za cel wzięli sobie przyswojenie słuchaczom prawdy, która często nie chce do nas dotrzeć. Nie będę wam tego tłumaczyć. Posłuchajcie kawałków takich, jak “The Divine Conspiracy”, “Design Your Universe”, “Requiem For The Indifferent” czy “The Quantum Enigma” – jeśli nie rozumiecie angielskiego… na upartego wystarczy nawet translator od ulubionego wujka Gugle. A jeśli on nie da rady, piszcie do mnie 😉 Wytłumaczę teksty w miarę moich możliwości 😉

Do tej pory udział w Czad Festiwalu potwierdzili Billy Talent, Anti-Flag, Bastille, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Big Cyc, Coma, Czesław Śpiewa, Lady Pank, Łydka Grubasa, Sonata Arctica, Hunter, Trzynasta w samo południe i Nocny kochanek.

Bilety na festiwal dostępne są pod adresem www.czadfestiwal.pl/bilety w wielu wariantach cenowych:
Pole namiotowe full (23-27.08.2017) – 59zł
Karnet 3 dni weekendowy (25-27.08.2017) – 219zł
Karnet 5 dni full (23-27.08.2017) – 269zł

A więcej o Epica znajdziecie na www.facebook.com/epica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here