Eluveitie, Lacuna Coil i Infected Rain w grudniu w Polsce

0

Zima w tym roku zapowiada się naprawdę mroczna. Już na początku grudnia, Eluveitie, wraz z Lacuna Coil i Infected Rain wystąpią w krakowskim Kwadracie oraz w warszawskim klubie Progresja.

Po niezłym koncercie Eluveitie na Mystic Festival przyszła pora na kolejne plany występów w Polsce. Tym razem folk-metalowej grupie w trasie towarzyszyć będą włoscy reprezentanci gotyku, Lacuna Coil oraz mołdawscy metalcore’owcy z Infected Rain.


Koncert Eluveitie + supporty odbędzie się 10 grudnia w klubie Kwadrat w Krakowie oraz 11 grudnia w klubie Progresja w Warszawie.

Bilety w cenach 95 zł – 110 zł do kupienia na sklep.knockoutprod.net.

Więcej o koncertach znajdziecie na:


Eluveitie to obecnie jedna z najważniejszych i jednocześnie najpopularniejszych grup, które grają połączenie metalu i folku. Założona w 2002 roku w Zurychu przez Chrigela Glanzmanna formacja zalicza się też do tych, które z regularnością zbliżoną do słynnych szwajcarskich zegarków, pojawia się na koncertach w Polsce. W naszym kraju szwajcarski zespół przez lata zbudował sobie pokaźną bazę fanów i może liczyć na gorące przyjęcie.

Muzycy Eluveitie nie tak dawno gościli w Polsce i promowali siódmy studyjny album “Evocation II: Pantheon” z sierpnia 2017 roku, będącej swego rodzaju opowieścią o galijskich bogach. Jest na nim polski akcent – na lirze korbowej, gra nasza rodaczka Michalina Malisz. Wracając jeszcze do płyty, Chrigel śpiewa na niej w języku staroceltyckim. Warto wspomnie, że piosenki nagrano w studiu należącym do gitarzysty Coronera, Tommy’ego Vetterli.

Więcej o zespole na www.facebook.com/eluveitie.


Lacuna Coil powstała w 1994 roku w Mediolanie, działając pierwotnie pod nazwą Sleep of Right. W 1997 zespół zmienił nazwę na Lacuna Coil i pod taką znamy go do dziś. Trzon grupystanowią niezmiennie wokalista Andrea Ferro, basista, klawiszowiec, a okazjonalnie również gitarzysta Marco Coti Zelati oraz pięknie wyglądająca i równie pięknie śpiewająca wokalistka Cristina Scabbia. W 2015 roku dołączył perkusista Ryan Folden oraz gitarzysta Diego Cavallotti.

Muzyka Lacuna Coil to połączenie metalu i rocka gotyckiego, w którym cechą charakterystyczną jest zestawienie mocnego wokalu Ferro i pięknego, melodyjnego wokalu Cristiny. Takim graniem Włosi nie tylko zyskali powodzenie w Europie, ale także osiągnęli spory sukces komercyjny na bardzo wymagającym rynku amerykańskim. Wydany w 2006 roku album “Karmacode” znalazł po drugiej stronie Atlantyku ponad 200 tys. nabywców, a na “Billboardzie” zameldował się na miejscu 28. Od tamtej pory każda płyta Lacuna Coil mieściła się w pierwszej 50. notowania Billboard 200.

Więcej o zespole na www.facebook.com/lacunacoil.


Infected Rain to kwintet z Mołdawii, który powstał w 2008 roku w Kiszyniowie. Z pierwszego składu w kapeli pozostali gitarzysta Vadim “Vidick” Ozhog, basista Vladimir Babici oraz charyzmatyczna i ekscentrycznie wyglądająca wokalistka Elena “Lena Scissorhands” Cataraga. Pozostała dwójka muzyków to gitarzysta Serghei Babici i bębniarz Eugen Voluta.

Jeśli chodzi o muzykę Infected Rain to znajdą w niej coś dla siebie ci, którzy cenią dokonania takich kapel, jak Lamb Of God, Coal Chamber, Otep, Jinjer, Static-X, Korn, czy Mushroomhead. Mieszają się w niej elementy nu metalu, metal core’a i groove metalu. Wyjątkowej barwy całości dodaje niesamowity wokal Eleny. Mołdawianie mieli okazję sprawdzić się przed publicznością, chociażby na Brutal Assault i występować przed między innymi Dimmu Borgir, Behemoth, Sodom, Obituary, Katatonia. Od 2019 roku Infected Rain nagrywa dla cenionej austriackiej wytwórni Napalm Records, dla której nagrał album “Endorphin” promowany przez świetny numer “Passerby”. Grupa parokrotnie koncertowała w Polsce, zawsze spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem fanów.

Więcej o zespole na www.facebook.com/infectedrain.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj