Efterklang z koncertami w Warszawie i Krakowie

0

Wciągająca, intrygująca, a nawet zaskakująca – taka jest muzyka zespołu Efterklang. Teraz, po prawie sześcioletniej przerwie duńska grupa powraca do Polski, by zagrać dwa koncerty – 8 października w Warszawie i 9 października w Krakowie.

Jeśli nie słyszeliście o zespole Efterklang, jest to błąd, który koniecznie i musicie naprawić! Grupa istnieje od prawie dwudziestu lat i nieprzerwanie zachwyca swoimi pop-artowymi kompozycjami jednocześnie dbając o to, by iść z duchem czasu. Nie znajdziecie tu nudy i wciąż tych samych melodii. Efteklang nie zadowalają się starymi patentami, a każdy nowy album to wybitne utwory, fantastyczne aranżacje, nowe kierunki, instrumenty i zaskakujące połączenia. Wszystko to sprawia, że grupę z powodzeniem można postawić na tej samej półce, co Mogwai, Sigur Ros, Talk Talk, The National czy Radiohead.

Duńska grupa przyjedzie do naszego kraju by promować wydany 20 września album „Altid Sammen”. To właśnie z tego krążka pochodzi singiel „Vi er uendelig” wraz z teledyskiem w którym wystąpiła światowej sławy modelka Helena Christensen.


Zespół wystąpi 8 października w Klubie Niebo w Warszawie i 9 października w ZetPeTe w Krakowie.

Więcej o koncertach na:

Bilety w cenie od 85 zł do kupienia w serwisach eBiletGoOutEmpikbiletyGoing i w stacjonarnych punktach.
Organizatorem wydarzenia jest Agencja Charm Music.


Efterklang tworzą nietuzinkowi muzycy, którzy jak dotąd rozwijali się na kilku polach – produkowali filmy, współtworzyli festiwale, a nawet własną stację radiową. Przede wszystkim to zespół, który występował na całym świecie, mając na swoim koncie, także występ w kultowej Opera House w Sydney. W 2014 roku zagrali spektakularny koncert pod nazwą The Last Concert, który sugerował, że jest to ich pożegnanie. Tak naprawdę, był to początek okresu refleksji i kolejnych eksperymentów, podczas którego narodził się dodatkowy projekt Liima (z Tatu Rönkkö) i zaowocował dwoma wydawnictwami.

2019 rok to powrót starej formuły Efterklang. Najnowszy album Altid Sammen (czyli „zawsze razem”), jak mówią sami muzycy – jest przepełniony głębią i różnorodnością brzmień. Wszystkie kompozycje na albumie są oparte na eksperymentach dźwiękowych, które już od dawna są znakiem rozpoznawczym duńskiego trio. Nowa płyta to bez wątpienia powrót do tradycji z Clausenem śpiewającym w swoim ojczystym języku najbardziej emocjonalne i osobiste teksty. Album opowiada o wierze i wspólnocie. Grupa skoncentrowali się na intymnych związkach, naturze, tematyce śmierci i wieczności oraz jedności pomiędzy wszystkimi podziałami.

Więcej o zespole na www.facebook.com/efterklang.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj