Bob Dylan odebrał Nobla

0

Tyle zamieszania wokół jednej Nagrody Nobla jeszcze chyba nie było. Boby Dylan zdanie zmieniał niczym przysłowiowa chorągiewka na wietrze. Ale na szczęście klamka już zapadła. Artysta odebrał literacką Nagrodę Nobla, a zrobił to w bardzo po cichu i w iście intymnej atmosferze.

Wg oficjalnych informacji od przedstawiciela Szwedzkiej Akademii Noblowskiej, Klasa Ostergrena, muzyk odebrał wyróżnienie 1 kwietnia po południu. Na życzenie Dylana, w hotelu tuż obok centrum kongresowego, w którym dzień wcześniej Dylan zagrał koncert stawili się wyłącznie przedstawiciele Akademii oraz jego najbliżsi współpracownicy.

Wszystko poszło naprawdę dobrze. To miły, uprzejmy człowiek – powiedział o Dylanie Ostergren.

Podobno Amerykanin był wyraźnie szczęśliwy z otrzymanej nagrody. Muzyk odebrał dyplom oraz medal, jednak aby otrzymać osiem milionów koron szwedzkich, będzie musiał wygłosić wykład. Wbrew przyjętej tradycji zdecydował się jednak nagrać go w Ameryce i wysłać do Szwedzkiej Akademii.

Na zagranym zaledwie kilka godzin później koncercie Bob Dylan nie zdradził się nawet słowem, że odebrał wyróżnienie.

Jeśli chcecie odświeżyć trochę pamięć zapraszamy na www.uptone.pl/muzyka/bob-dylan-wsrod-najwybitniejszychwww.uptone.pl/muzyka/bob-dylan-nie-planuje-odebrac-nagrody-nobla i www.uptone.pl/muzyka/bob-dylan-przerywa-milczenie-w-sprawie-nagrody-nobla.

31 marca ukazała się potrójna płyta Amerykanina, “Triplicate”. Na trzech krążkach znalazły się numery, które rozsławili Frank Sinatra, Charles Strouse, Lee Adams, Harold Hupfield, Cy Coleman czy Carolyn Leigh.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here