Druga edycja Piano Day w Warszawie

0

Jeśli jakikolwiek instrument miałby zasłużyć na tytuł “Króla Instrumentów”, bezsprzecznie byłby nim fortepian. Bogactwo dynamiki, głębia brzmienia i rozpiętość skali czynią go nie tylko najbardziej uniwersalnym, ale też najbardziej uwielbianym instrumentem na świecie.

Wiedział o tym Nils Frahm, wybitny niemiecki pianista, producent i kompozytor. Muzyk we współpracy z prestiżową londyńską wytwórnią Erased Tapes Records oraz berlińską agencja artystyczną Agentur Grimm, ogłosił datę 29 marca świętem fortepianu, nazywając go – Piano Day. W tym dniu na całym świecie odbywają się koncerty i różnego rodzaju wydarzenia poświęcone kulturze grania na tym wyjątkowym instrumencie. W 2017 roku koncert Piano Day odbył się po raz pierwszy w Warszawie. Tegoroczna impreza odbędzie się kilka dni później, bo 8 kwietnia.

Podczas drugiej edycji Piano Day Warsaw zaprezentują się wyśmienici pianiści z całego świata:

  • Pianohooligan – Piotr Orzechowski, znakomity pianista młodego pokolenia. Muzyk zaprezentuje solowy repertuar z niedawno wydanego albumu “24 Preludes & Improvisations”.
  • Luke Howard – światowej klasy pianista australijski, tworzący w gatunku “modern classic”, związany z prestiżową wytwórnią Mercury KX (Ólafur Arnalds, Lambert). Będzie to jego pierwszy występ w Polsce.
  • Misia Furtak – wokalistka i basistka, laureatka m.in Paszportu Polityki i Fryderyka. Wcześniej występowała z zespołem très.b i solowo jako Misia Ff. Podczas Piano Day razem z hania rani zaprezentuje specjalne wersje piosenek z planowanej na jesień solowej płyty.
  • Hior Chronik – Giorgos Papadopoulos, producent muzyki ambientowej greckiego pochodzenia, związany z berlińską wytwórnią !K7 Records. Muzyk wykona premierowo kompozycje ze swojego najnowszego wydawnictwa w formie live set-u z gościnnym udziałem Hania Rani & Dobrawa Czocher. Set miał premierę w styczniu tego roku podczas Eurosonic Music Festival w Gronningen.
  • Bass Astral – producent muzyki elektronicznej. Od 3 lat występuje w duecie Bass Astral x Igo, z którym wydał dwie płyty. Podczas Piano Day Warsaw wykona eksperymentalny set na ableton i piano z pierwszej solowej płyty “Techno do miłości”.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie EABS – o zespole mówi się, że byli największym odkryciem polskiej sceny jazzowej ubiegłego roku. Ich album “Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, w całości poświęcony twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie, został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzycznych.

Czas trwania koncertu: ok. 180 min (2 przerwy)

Piano Day Warsaw odbędzie się 8 kwietnia 2018 roku o godzinie 19:00 w klubie Niebo w Warszawie.

Bilety w cenach:
I pula – 70 zł – wyczerpana
II pula – 90 zł
III pula – 100 zł
dostępne na www.biletomat.plwww.goingapp.plwww.eventim.pl oraz w Empikach, salonach Media Markt i Saturn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj