Dorota Miśkiewicz na 19 urodzinach Blue Note

0

Jednocześnie nostalgiczna, staroświecka i wiecznie poszukująca, wyczulona na wciąż nowe dźwięki czy eksperymenty. Jej znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy trudnych do sklasyfikowania muzycznych gatunków. Elegancka i skromna, jednak charyzmatyczna na scenie, błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością, a jej głos jest tak urodziwy jak ona sama.

Dorota Miśkiewicz bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowości, jak chociażby Nigel Kennedy czy Jan „Ptaszyn” Wróblewski i Grzegorz Turnau, z którym nagrywa i koncertuje regularnie od 2005 roku.

Jest wokalistką  wciąż poszukującą, eksperymentującą z jazzem, popem, muzyką brazylijską, bałkańską (piosenka „Jovano Jovanke” czyli „Anna Joanna”), afrykańską (duet z Cesarią Evorą), czy poważną (płyty z Włodzimierzem Nahornym oraz Kwadrofonikiem). Jest także autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje a pod swoim nazwiskiem nagrała już siedem albumów.

Tyle w ekspresowym skrócie.

W Blue Note Dorota Miśkiewicz zaśpiewa z zespołem w składzie:

Marek Napiórkowski – gitary,
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe,
Michał Barański – bas,
Robert Luty – perkusja.

Koncert i jednocześnie urodziny klubu Blue Note odbędą się 10 lutego 2017 o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 65 zł dostępne w sprzedaży online na www.bluenote.bilety24.pl.

Więcej o artystce znajdziecie na www.facebook.com/DorotaMiskiewiczOfficial

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj