“DESZCZE” – Zuza Baum z wyczekiwaną premierą kolejnego singla [Live Session]

0

Kolejny raz Kraków inspiruje Zuzę Baum, która tak jak Stanisław Lem tworzy w niezwykłej przestrzeni Ekosamotni. Zapraszamy Was do posłuchania najnowszego singla “Deszcze” natchnionego naturą, ludźmi i tym niesamowitym miejscem…

Ekosamotnia to niezwykłe miejsce na mapie Krakowa, ukryte wśród zieleni Lasku Wolskiego, od początku swojego istnienia przepełnione sztuką. Stworzone przez parę rzeźbiarzy Helenę i Romana Husarskich, w latach powojennych przyciągało nie tylko krakowską bohemę, pozwalając tworzyć i marzyć m.in. Andrzejowi Bursie, Stanisławowi Lemowi czy Zofii Puget.

DESZCZE-Zuza-Baum_fot-Klaudia-Krupa
Foto: Klaudia Krupa

„Utwór jest o wybaczaniu, ale nie takim, kiedy mijając kogoś na ulicy unikamy go. Deszcze mówią o przebaczaniu z poziomu miłości, świadomości, że nikt nie jest idealny, my nie jesteśmy i nigdy nie będziemy.– mówiła ZUZA BAUM jeszcze 23 lutego 2022 roku. Po ponad miesiącu od planowanej premiery utworu, przebaczenie stało się jeszcze większym wyzwaniem niż dotychczas.

„Chyba wszyscy inaczej wyobrażaliśmy sobie wejście w wiosnę. To przecież radość i rozkwitanie, a nie strach i poczucie bezsilności. Parę dni temu idąc przez słoneczny Kraków, obserwując pąki na drzewach, poczułam zachwyt. Uświadomiłam sobie, że od ponad miesiąca czułam, że nie mam prawa do bycia w pełni radości i w zachwycie. Dziś jestem w pełni radości i w zachwycie. Wyraźniej niż kiedykolwiek dostrzegam to, jak wielką miłością potrafimy obdarzać się wzajemnie – nie tylko w kontekście ludzi nam bliskich, ale też tych zupełnie, na pierwszy rzut oka, obcych.

DESZCZE-Zuza-Baum_fot-Klaudia-Krupa
FotoL Klaudia Krupa

Mówiąc to, obserwuję Olę, która zamieszkała z nami po tym, jak udało się jej dotrzeć do Polski. Ola nie mówi w żadnym znanym mi języku, lecz mimo ogromu różnic i barier między nami, jemy razem każdy posiłek przy jednym stole i razem się śmiejemy. Dziś jestem w pełni radości i w zachwycie, ponieważ wiem jak wielu z Was zaangażowało się na przeróżne sposoby w pomoc i wsparcie ludzi, którzy naprawdę potrzebują teraz naszej pomocnej dłoni. Zdecydowałam się podarować Wam “Deszcze” pomimo, a może właśnie z uwagi na te trudne okoliczności. Myślę, że miejsce w którym nagraliśmy ten obraz i ludzie, którzy włożyli kawałek serca w tę muzykę, są w całości czymś przepięknym. Myślę też, że to piękno jest niezbędne do tego, abyśmy wyprodukowali jeszcze trochę nadziei i spokoju.” – mówi ZUZA BAUM dzisiaj. 

Singiel jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych: https://ffm.to/zuzabaumdeszczelive

Więcej o artystce:
FB: https://www.facebook.com/zuzabaumofficial
IG: https://www.instagram.com/zuza.baum/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj