Dawid Podsiadło z Sokołem przy kilku szkockich…

1

Jeszcze dziś pisałam o rozpadzie duetu Sokoła i Marysi Starosty, a tu nagle takie wiadomości… Zapewne was również zaskoczy, że reprezentujący tak różne gatunki, Dawid Podsiadło i hiphopowy twórca Sokół postanowili połączyć siły i pracować nad nową jakością muzyki.

Panowie do tej pory nie znali się za dobrze, to jednak zmieniło się, gdy oboje zostali zaproszeni na szkocką premierę Johnnie Walker Blenders’ Bath.

z17562882qsokol-raper-i-zalozyciel-najprezniejszej-polskiejPodczas owego wyjazdu nagrano materiał, na którym możemy zobaczyć, jak Dawid Podsiadło i Sokół wymieniają się przemyśleniami i anegdotami z czasów, kiedy zaczynali swoje kariery. Rozmawiali również o perspektywie i wizji nagrania wspólnej piosenki. Według Dawida Podsiadło, miałoby to być nieklasyczne połączenie gatunków, które reprezentują, z kolei Sokół uznał, że okazja, przy której się poznali, czyli blendowanie whisky, to idealna analogia do blendowania ich umiejętności.

Cały materiał filmowy znajdziecie na stronie Johnniego Walkera: www.facebook.com/HouseOfWalkers

Pokrótce o muzykach:

Dawid Podsiadło popularność zdobył dzięki talent show X Factor. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Swoją debiutancką płytę pt. Comfort and Happines wydał w maju 2013 roku. Krążek momentalnie trafił na 1. miejsce na liście OLiS, zyskując status platynowej, a obecnie diamentowej płyty. Ponadto Comfort and Happines wyróżniona została czterema Fryderykami i nominacją do Paszportów “Polityki”. Drugi album, Annoyance and Disappointment w sprzedaży pojawił się w listopadzie 2015 roku. Dawid Podsiadło jest również frontmanem rockowej kapeli Curly Heads.

Sokół to raper pochodzący z Warszawy. Założyciel grupy WWO, znany również z wielu nagrań solowych oraz współpracy z takimi wykonawcami jak: Marysia Starosta, Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, Wzgórze Ya-Pa 3, O.S.T.R., Michał Urbaniak, Ania Szarmach, Tede czy Franek Kimono. W 2011 został magazyn Machina umieścił go na 2. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów.

Po więcej informacji o artystach znajdziecie na ich oficjalnych profilach na FB
www.facebook.com/podsiadlo.dawid
i
www.facebook.com/wojtek.sokol

1 KOMENTARZ

  1. Lubię głos Dawida, ale z tym wąsikiem kojarzy mi się z zakonspirowanym pedofilem 😉 Takie to moje przemyślenia 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here