Co z letnimi festiwalami muzycznymi?

0

Choć od kilku dni możemy cieszyć się już kalendarzową wiosną, to z całą pewnością większości z Was przyszło już do głowy to jedno, niezwykle nurtujące w obecnych czasach pytanie: “Co z letnimi festiwalami muzycznymi?”. Swoimi przemyśleniami na ten temat podzielili się niedawno organizatorzy Open’er Festival.

W mediach na całym świecie codziennie pojawiają się informacje o odwołaniu lub przeniesieniu kolejnej imprezy muzycznej. Teatry, opery i filharmonie zieją pustkami, zapraszając gości do oglądania transmisji online. 
To samo dzieje się na profilach społecznościowych wielu muzyków, którzy hashtagami #zostanwdomu czy #stayhome namawiają fanów do pozostania w domu, niejednokrotnie zapraszając ich do wysłuchania mini-koncertów nadawanych wprost z domowego studio. 

Ta krytyczna dla świata kultury i rozrywki sytuacja odcisnęła również wielkie piętno na organizatorach popularnych festiwali muzycznych. Wiadomym jest przecież, że jeśli nic nie ulegnie zmianie i nadal nie będzie można organizować imprez masowych, nie ma nawet szans rozmawiać o koncertach i imprezach organizowanych na tak wielką skalę. 

Co na ten temat sądzą organizatorzy festiwalu Open’er, przeczytacie w materiale, który pojawił się na oficjalnej stronie imprezy – https://opener.pl.

A jakie jest Wasze zdanie? Szykujecie się na któryś z letnich festiwali?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here