Clutch – jedyny koncercie w Polsce

0

Ma początku czerwca do Katowic zawita amerykańska grupa Clutch. Koncert odbędzie się w ramach trasy Psychic Warfare World Tour 2017.

Ten założony w 1991 roku zespół znany jest ze swojego “clutchowego brzmienia” – czyli jedynej w swoim rodzaju umiejętności przekuwania wielu stylów muzycznych na własne potrzeby i modłę. Tak jest i tym razem gitarowe riffy Toma z “A Quick Death In Texas” i pełen funkowych rozwiązań podkład w “Your Love Is Incarceration” wprowadzają album “Psychic Warfare” na dobrze znane fanom zespołu wody.

Lesław Dudkowski w recenzji dla Barock.pl pisze: “Psychic Warfare” to nic innego, jak naturalny ciąg dalszy tego, co formacja z Maryland zaprezentowała na znakomitej płycie z 2013 roku. Używając kliszy, zaczęli w miejscu, w którym wtedy skończyli. Brzmienie bardzo podobne, naturalne i surowe, bo także odpowiada za nie Machine (Gene Freeman), zbliżona jest również dynamika piosenek i eksplozyjny charakter większości z nich oraz zadziorne, agresywne wokale Neila Fallona.

Neil Fallon, wokalista zespołu o albumie mówi, że jest jak ścieżka dźwiękowa do jego myśli – To była wielka frajda, ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą. A przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco, to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale tez obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze.

Koncert CLUTCH odbędzie się 7 czerwca w katowickim Mega Klubie.

Bilety w cenach 80 PLN (przedsprzedaż) i 100 PLN (w dniu koncertu) dostępne w sprzedaży na Shop.metalmind.com.pl; Ticketpro.pl; eBilet.pl; Eventim.pl; Ticketportal.pl oraz w kasie klubu.

Więcej o zespole przeczytacie tutaj: www.facebook.com/Clutchband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj