“Bohemian Rhapsody” i Rami Malek ze Złotym Globem

0

Tegoroczna gala wręczenia Złotych Globów pełna była oczekiwań i zaskoczeń. Największym, choć bardzo pozytywnym zaskoczeniem była chyba nagroda w kategoriach “Najlepszy Film Dramatyczny” i “Najlepszy Aktor w Filmie Dramatycznym”.

Trzeba przyznać, że podczas 76 już Gali wręczenia Złotych Globów konkurencja była naprawdę duża, a wyniki wcale nie okazały się tak oczywiste, jak wszyscy na początku zakładali. I mimo, iż wielu spekulowało, że to właśnie Rami Malek zwycięży w swojej kategorii, chyba nikt nie spodziewał się, że “Bohemian Rhapsody” również dostanie tą prestiżową nagrodę.

Niedawno piosenka “Bohemian Rhapsody” została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku, a film “Bohemian Rhapsody” pobił inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu “Mamma Mia”. Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film “Straight Outta Compton” opowiadający o grupie N.W.A.

Wracając jednak do Złotych Globów, w muzycznych kategoriach zwyciężyli:

  • Najlepsza Piosenka – “Shallow” – Lady Gaga feat. Bradley Cooper, “Narodziny gwiazdy”
  • Nagroda za Muzykę do Filmu – „Pierwszy człowiek” – Justin Hurwitz

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions”, “Under Pressure”, “Radio Ga Ga”, “A Kind Of Magic”, “I Want It All” czy “Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Więcej o zespole i Złotych Globach na www.facebook.com/Queen i www.goldenglobes.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here