“Bez Imienia i Nazwiska” – grupa Dziewczęta zapowiada debiutancki album “Namiętności”

0

Promując swój debiutancki album, krakowski zespół Dziewczęta opublikował w sieci lyric video do piosenki “Bez Imienia i Nazwiska”. Utwór powstał we współpracy z gitarzystą i wokalistą zespołu RIDE, Markiem Gardenerem.

Debiutancki album zespołu nosi tytuł “Namiętności” i inspirowany jest brytyjskimi gitarowymi zespołami przełomu wieków, prozą Marka Hłaski, polskim kinem nowofalowym i wspomnieniami jesieni w Krakowie.

“Bez imienia i nazwiska” to efekt naszej współpracy z jednym z naszych idoli Markiem Gardenerem (gitarzystą i wokalistą zespołu RIDE).Z brytyjskim muzykiem udało się nam nawiązać współpracę w zakresie mixu utworów w OX4Sound Studio w Oxfordzie. – mówią członkowie grupy

Grupa Dziewczęta ma na koncie dwa czteroutworowe wydawnictwa promocyjne: ,,Dziewczęta” (2016) oraz „Live at Prusiewicz Studio” (2017). W roku 2018 zespół wystąpił w finale szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów, w którego jury zasiadali między innymi Katarzyna Nosowska i Piotr Metz.
Jesienią 2018 na platformach streamingowych udostępniona została seria singlii z których 3 trafiły na popularną playlistę Spotify “New Music Friday Polska”.
Jedna z piosenek – “Taksówkarze” świetnie radzi sobie na antenie Czwartego Programu Polskiego Radia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here