BEFORE Eklektik Session w najbliższą sobotę we Wrocławiu!

0

Design, sztuka i Eklektik Room w ogrodzie hotelu PURO. Eklektik Session zaprasza na letnią zapowiedź festiwalu w najbliższą sobotę (22/08/2020) do Wrocławia!

W połowie października pod hasłem „Boxed” we Wrocławiu rusza dziesiąta edycja festiwalu Eklektik Session. Gościem specjalnym wydarzenia będzie pochodzący z Nigerii Dele Sosimi – znany m.in. ze współpracy z wybitnym multiinstrumentalistą Felą Kutim. Przed nami zapowiedź festiwalu – w ramach cyklu „Eklektik Room” w sobotę, 22 sierpnia, w ogrodzie hotelu PURO zagrają: Marcin Lamch, Piotr Gospodarczyk i dyrektor artystyczny festiwalu Radek Bond Bednarz.

Na zdjęciu: Radek Bond Bednarz

BEFORE EKLEKTIK SESSION – Eklektik Room #5: Lamch/Gospodarczyk/Bond

  • Bilety (30 zł) w formie cegiełki na rzecz fundacji Eklektik Art Charity – organizacji o charakterze non-profit – można nabyć przez Eveneę: https://app.evenea.pl/event/eklektikroom5. W ten sposób bezpośrednio wspieramy artystów i środowiska twórcze.

GDZIE I KIEDY?

  • 22.08.2020 r., godz. 20:00
    Hotel PURO, Włodkowica 6

W historii Eklektik Session nigdy nie brakowało eksperymentów, przełamywania barier i miłości do muzyki improwizowanej. Festiwal ewoluował od jam sessions, przez popularne klubowe cykle, aż do formuły jednego z najbardziej oryginalnych wydarzeń, łączących odległe dźwiękowe światy w organiczną całość. Historia tej inicjatywy sięga 2006 roku, od 2013 – Eklektik Session odbywa się w formule międzynarodowego spotkania zapraszając do współpracy artystów różnorodnych stylistycznie i kulturowo.

W tym roku między 16 a 18 października, 3–dniowe święto muzyki – pełne interpretacji dźwiękowych – po raz pierwszy odbędzie się pod jednym dachem – w Galerii na Czystej we Wrocławiu.

Od niedawna stacjonuje tu Fundacja Eklektik Art Charity, która realizuje projekty dedykowane szeroko pojętej sztuce, w tym galerię Eklektik Art i cykl muzyczny Eklektik Room, czyli improwizowane sesje instrumentalne w klimatycznej przestrzeni koncertowej.

Eklektyczny piknik w ogrodzie nad fosą

Tym razem idea instrumentalnych konfrontacji w ramach „Eklektik Room” przeniesie się z budynku przy ul. Czystej 4 wprost do ogródka hotelu PURO przy Włodkowica 6 – tegorocznego partnera platformy artystycznej i festiwalu Eklektik Session. W piątym, rejestrowanym odcinku serii, będziemy świadkami 2-częściowego koncertu, podczas którego doświadczymy zderzenia wielu inspiracji brzmieniowych, dzięki wyraźnej tożsamości artystycznej zaproszonych gości. Zagrają: Marcin Lamch – wybitny kontrabasista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny (współpracujący m.in. ze Stanisławem Soyką i Januszem „Yaniną” Iwańskim), Piotr Gospodarczyk, a więc założyciel Szkoły Rytmu i Radek Bond Bednarz – gospodarz i pomysłodawca cyklu.

Wydarzenie rozpocznie się piknikiem na trawie; będzie można rozsiąść się wygodnie na pufach zaprojektowanych przez Monikę Tatianę Idzikowską (designerkę i kuratorkę cyklu wystaw Czysta Sztuka w Eklektik Art).

Te komfortowe dzieła sztuki powstały z różnorodnych tkanin z całego świata, a przy ich produkcji wykorzystano materiały second-hand, głównie jeansy, końcówki poprodukcyjne i tkaniny vintage. Organizatorzy zapraszają także do wzięcia udziału w aukcjach prac Jerzego Treita, które artysta stworzył podczas performansu w przestrzeni Galerii na Czystej. Muzyka, obrazy, design, osobowości to słowa-klucze, którymi opisać można wieczór w ogrodzie hotelu PURO, w samym centrum Wrocławia.

Bilety: https://app.evenea.pl/event/eklektikroom5
Eklektik Session 2020: https://www.facebook.com/events/226924855020225

Więcej szczegółów: http://www.eklektiksession.com

Zapraszamy do obejrzenia materiału z czwartej odsłony Eklektik Room, który został zarejestrowany 23 lipca 2020:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here