Babymetal tworzą własny festiwal

0

Można ich kochać, można nienawidzić. Ale jednego odmówić im się nie da – są nietypowi i innowacyjni jak mało kto. Zespół Babymetal mający na koncie trasy koncertowe z Red Hot Chili Peppers czy Guns N’ Roses planuje zorganizowanie własnego festiwalu.

Nie będzie to jednak typowa impreza muzyczna, bo obowiązywać będą na niej specjalne zasady. Wydarzenie pod nazwą Five Fox Festival odbędzie się latem w Japonii i będzie trwała aż 9 dni. Dlaczego tak długo? Ponieważ każdy dzień adresowany będzie dla innej grupy odbiorców – innego dnia będą bawić się panie, panowie, nastolatkowie i… uwaga, ciekawe zestawienie – uczniowie podstawówek wspólnie z seniorami po 60 roku życia. Dodatkową atrakcją będzie również dzień obowiązkowego malowania ciała specjalną farbą.

Chciało by się powiedzieć “To jest Japonia, tego nie zrozumiesz…” Oj tam, stereotypy. Ale czy na pewno? 🙂 Wyobrażacie sobie imprezę na takich zasadach w naszym kraju?

Szczegóły festiwalu znajdziecie na stronie www.babymetal.com/news oraz na obrazku poniżej.

W skład tria Babymetal wchodzą Su-metal, Yuimetal i Moametal. Imienny longplay Babymetal pochodzi z lutego 2014 roku. Drugie dzieło japońskiej kapeli “Metal Resistance”, ukazało się w kwietniu 2016 roku. Obydwie płyty tria pokryły się w Japonii złotem. 9 grudnia 2016 roku premierę miał koncertowy zestaw “Live At Wembley”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here