Anita Lipnicka i The Hats w zimowo-wiosennej trasie koncertowej

487

Już na początku przyszłego roku Anita Lipnicka z zespołem The Hats wyruszy w oczekiwaną trasę koncertową promującą album “Miód i dym”.

Najnowszy krążek Anity nosi tytuł “Miód i dym” i składa się z 14 piosenek. Większość z nich skomponowana została przez Anitę Lipnicką, jednak pojawi się też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. Nad produkcją płyty “czuwała sama Anita Lipnicka, do spółki z realizatorem dźwięku Łukaszem Olejarczykiem, z którym wspólnie wyprodukowali rok temu “Ptaśka”.

Nowością jest również fakt, iż całe wydawnictwo sygnowane jest nazwą Anita Lipnicka & The Hats. – Po raz pierwszy od wielu lat płyta nagrana została w całości w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówi Lipnicka. – To, co się na niej wydarzyło, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.

The Hats tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary. Co to jest za płyta?

Wydaje mi się, że zatoczyłam pewne koło. Zaczynałam jako wokalistka popowego zespołu w latach 90. Otarłam się o alternatywę śpiewając ponad 10 lat w duecie z Johnem Porterem. Na swoich ostatnich solowych albumach byłam poetycka i zadumana. To były płyty niebieskie. Przyszła pora na kolor zielony – enigmatycznie wyjawia artystka. – Afirmację życia, celebrację prostoty bycia tu i teraz.

Lipnicka jest jedną z najbardziej stylowych artystek, od lat konsekwentnie idącą (często pod prąd) obraną przez siebie drogą, bez względu na panujące aktualnie mody i trendy muzyczne. Jej twórczość inspirowana amerykańskim neo-folkiem oraz teksty pisane “prosto z serca” nieustannie inspirują słuchaczy i przecierają szlaki młodym artystom podążającym w tym samym kierunku.

Na koncertach w ramach trasy “Miód i dym” po raz pierwszy będzie można posłuchać na żywo nowych utworów. Nie zabraknie też starszych kompozycji, doskonale znanych fanom Anity Lipnickiej.

Oto harmonogram występów:
16 stycznia – Toruń, Jordanki
17 stycznia – Koszalin, Filharmonia
18 stycznia – Szczecin, Filharmonia
4 lutego – Opole, NCPP
8 lutego – Zielona Góra
9 lutego – Wrocław, IMPART
14 lutego – Wejherowo, Filharmonia Kaszubska
17 lutego – Bełchatów, BCK
22 lutego – Łódź, Wytwórnia
4 marca – Kraków, Forty Kleparz

Więcej o Anicie Lipnickiej znajdziecie na www.facebook.com/AnitaLipnicka.