“Angels Calling” – Sabaton i Apocalyptica ponownie razem

0

Do sieci trafił kolejny po “Fields Of Verdun” owoc współpracy szwedzkiego Sabaton z fińską Apocalypticą. Piosenka nosi tytuł Utwór “Angels Calling”.

“Angels Calling” jest przedsmakiem tego, czego fani mogą spodziewać się po wspólnej trasie koncertowej obu zespołów. W trasie grupa planuje odwiedzić Polskę.

– “Angels Calling” to tak naprawdę nasz pierwszy utwór dotyczący pierwszej wojny światowej – napisaliśmy go na album “Attero Dominatus” w 2006 roku, a teraz wraz z Apocalyptica nadaliśmy tej piosence nowe życie – mówi Pär Sundström z Sabaton. – Ze względu na tematykę utworu, która koresponduje z tematyką naszego najnowszego albumu, oraz na nadchodzącą trasę koncertową i wielkie zainteresowanie fanów, “Angels Calling” powróciła do naszej setlisty. Nowa aranżacja utworu powstała w sierpniu, kiedy Apocalyptica odwiedziła nasze rodzinne miasto Falun, aby wystąpić na festiwalu Sabaton Open Air. Utwór został zarejestrowany w studiach Black Lounge przez Jonasa Kjellgrena, a swoje partie Apocalyptica dograła później, już w Finlandii. Richard Erixon, nasz długoletni producent wideo, uchwycił najlepsze momenty z prób w Falun i zmontował to w fajną całość jako teledysk ilustrujący utwór. Chcieliśmy, aby ta nadchodząca trasa koncertowa przyniosła coś, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy, a kiedy kilka lat temu uczestniczyłem w koncercie Apocalyptica w Madrycie, pomyślałem, że kiedyś musimy zrobić coś razem i oto jesteśmy.

Koncert Sabaton i Apocalyptica odbędzie się 24 stycznia na Torwarze.

Więcej o wydarzeniu na https://www.facebook.com/events/388148945140374/
Bilety do nabycia na https://sklep.knockoutprod.net.

Ostatni album Sabaton, “The Great War” osiągnął bardzo dobre wyniki sprzedaży na całym świecie, między innymi pierwsze miejsce w Niemczech i Szwajcarii, a także w Szwecji. W Polsce album uplasował się na trzecim miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS.

Więcej o wykonawcach na https://www.facebook.com/sabaton/ oraz https://www.facebook.com/Apocalyptica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here