20. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej. Zapraszamy!

216
20. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej

W dniach 17-20 listopada 2022 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej odbędzie się 20. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko, na którą serdecznie zapraszamy!

Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej to święto muzyki, improwizacji i wolności. Festiwal od pierwszej edycji prowadził wybitny polski trębacz Tomasz Stańko. Na Jazzowej Jesieni występowały ikony muzyki jazzowej m.in. Ornette Coleman, Cecil Taylor, Maria Schneider Orchestra, Charles Lloyd oraz najważniejsi muzycy polskiej i europejskiej sceny jazzowej. Co roku na festiwal premierowy projekt przygotowywał Tomasz Stańko.

Przede wszystkim jednak Jazzowa Jesień to miejsce spotkań wizjonerów jazzu – mistrzów i młodych gniewnych sztuki improwizacji – przestrzeń namysłu nad tym czym jest muzyka i jej tożsamość: indywidualna, polska, europejska i ludzka. Od roku 2018 Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej nosi imię Tomasza Stańko. Festiwal jest naturalnym, żywym upamiętnieniem jego muzycznej filozofii oraz holistycznego podejście do sztuki.

Zawsze kochałem różnorodność i skrajności, zarówno w mojej muzyce, jak i sztuce w ogóle. Tutaj udało mi się pogodzić te fascynacje i dzięki temu efekt jest tak niezwykły.

– Tomasz Stańko

Wszystkie szczegóły, program oraz bilety na Festiwal dostępne na stronie: https://jazzowajesien.pl

jazzowajesien2022