Yamaha MusicCast VINYL 500 – gdzie klasyka spotyka się z nowoczesnością

0

Analogowe brzmienie, klasyczny wygląd i zestaw funkcji, które sprawią, że oldschoolowy gramofon stanie się urządzeniem, którego nie powstydziłby się wielbiciel wygody i dobrego brzmienia. Brzmi jak krok od raju? To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w Yamaha MusicCast VINYL 500.

Zacznijmy od widocznych technikaliów – gramofon MusicCast VINYL 500 wyposażony jest w proste, statycznie zbalansowane ramię o długości 223 mm, do którego mocowana jest wkładka MM. Urządzenie obsługuje dwie prędkości (33 1/3 obr./min. i 45 obr./min.) i wykorzystuje silnik prądu stałego. Odlewany z aluminium talerz napędzany jest za pomocą paska, który pomaga minimalizować zniekształcenia generowane przez wibracje.

Przejdźmy teraz do tego, co wprowadza MusicCast VINYL 500 w świat przyszłości, czyli połączenia bezprzewodowego i funkcji streamingowych.
Znajdziecie tu przede wszystkim łącze Bluetooth dające m.in możliwość podłączenia do systemu MusicCast oraz łącze AirPlay, umożliwiając przesyłanie muzyki wprost z iUrządzeń.
Kompatybilność z systemem multiroom Yamaha MusicCast sprawia, że nawet po wyjściu z pokoju, w którym znajduje się gramofon, muzyka może podążać za użytkownikiem. To zasługa możliwości udostępniania i słuchania muzycznej kolekcji w całym domu, na wszystkich urządzeniach z rodziny MusicCast – od głośników bezprzewodowych, przez systemy stereo i kina domowego, na soundbarach kończąc.
Dostęp do serwisów streamingowych udostępnia m.in. złącze Ethernet oraz Wi-Fi (2,4/5 GHz). Po podłączeniu do globalnej sieci użytkownik zyskuje dostęp do muzyki z całego świata – internetowych serwisów muzycznych, np. Tidal, Spotify, Deezer, tysięcy internetowych stacji radiowych, a także bibliotek muzycznych udostępnionych w domowej sieci. Gramofon, podobnie jak niemal wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, obsługuje pliki wysokiej rozdzielczości, w tym ALAC do 96 kHz/24 bity, WAV/FLAC/AIFF do 192 kHz/24 bity oraz DSD do 11,2 MHz.

Mimo bogactwa funkcji MusicCast VINYL 500 prezentuje się niezwykle elegancko. Dzięki swojej niepozornej stylistyce i doskonałej jakości wykończenia gramofon idealnie wpisuje się w wystrój każdego wnętrza, zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Unikatowy charakter urządzenia podkreśla głęboka, błyszcząca czerń obudowy. MusicCast VINYL 500 dostępny jest także w białej wersji kolorystycznej.

Więcej info:
Producent – www.yamaha.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj