Thorens TD 103 A – stworzony na nowo

500

Klasyczny gramofon to dla Was za mało? Szukacie zaawansowanego i eleganckiego urządzenia, które zadowoli wymagania audiofila – estety? Firma Thorens zapewnia, że dokładnie taki jest najnowszy model – TD 103 A.

Nowy Thorens TD 103 A opracowano z myślą o wymagających miłośnikach muzyki, którzy chcą słuchać swoich ulubionych nagrań i jednocześnie cieszyć się wygodą, jaką zapewnia w pełni automatyczna konstrukcja.

Chcąc ograniczyć do minimum wpływ urządzenia na proces odtwarzania płyt winylowych, projektanci położyli szczególny nacisk na najniższy możliwy opór tarcia mechanicznych komponentów. I tak, przeprojektowane ramię TP 19-2 wyposażono w najnowocześniejszą technikę łożyskowania.
Luz łożyska i współczynnika tarcia zostały znacząco ograniczone poprzez użycie wyższej jakości łożysk w porównaniu z wcześniejszymi konstrukcjami Thorensa w tej klasie.

Udoskonalenia konstrukcyjne zostały zastosowane także w odniesieniu do kabli ramienia. Projektanci zastosowali wymienną główkę, do której mocowana jest wkładka 2M Red z oferty firmy Ortofon. Ponadto wraz z gramofonem dostarczane są wysokiej jakości kable cinch, które mocuje się do nowych pozłacanych terminali zaciskowych TD 103 A.

Thorens TD 103 A pojawi się w sprzedaży na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2020 r. Poglądowa cena detaliczna będzie znana w chwili wprowadzania urządzenia do sprzedaży.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.thorens.com/
Dystrybutor: https://audioklan.pl/