Serafino Tradition – wyrafinowane kolumny hi-end od Sonus Faber

286

Jeśli szukacie kolumn, które oprócz obłędnego brzmienia, oczarują was również wyglądem, to nie mogliście lepiej trafić. Te wyrafinowane, choć klasyczne w formie kolumny idealnie zgrywałyby się nawet z wystrojem salonów Ludwika XVI.

Seria TRADITION ma swoje korzenie w DNA firmy i jak sama nazwa wskazuje jest wyrazem mistrzostwa w tworzeniu doskonale brzmiących zestawów głośnikowych Sonus Faber. Już na początku, w latach dziewięćdziesiątych, modele Guarneri i Amati Homage  były ikoną wartości jakie przyświecały firmie Sonus Faber.

Kolekcja Homage Tradition jest hołdem dla włoskiego lutnictwa. Klasyczny kształt lutni, będący znakiem rozpoznawczym, produkowanych przez  Sonus Faber głośników, został tutaj nieco zmodyfikowany i wyniesiony na wyższy poziom. Nadając kolumnom najnowszej serii, zupełnie nowy kształt, łączy w sobie cechy klasycznych kolumn kolekcji HOMAGE oraz modelu LILIUM.

Seria Homage Tradition została wzbogacona nowym elementem, który uzupełnia rodzinę zestawów głośnikowych. Kolumna Serafino to zestaw podłogowy o ogromnym uroku i zaskakującej mocy. Także tym razem, jego nazwę zaczerpnięto z historii włoskiej sztuki lutniczej. Santo Serafino był słynnym, lecz tajemniczym mistrzem, który szlifował swe rzemiosło w warsztacie Nicolo Amatiego w Wenecji. Pracował on tam w pierwszej połowie XVIII wieku i specjalizował się w tworzeniu wytrzymałych, a jednocześnie niesamowicie delikatnych skrzypiec.

Kolumna Serafino Tradition zbudowana została według najnowocześniejszych technologii. Klasyczna i stylowa obudowa skrywa w sobie między innymi wysokiej klasy wysokotonowy głośnik H28 XTR-04, średniotonowy głośnik M15 XTR-04 i dwa niskotonowe głośniki W18XTR-08.

Więcej informacji i szczegółowe specyfikacje znajdziecie na stronie producenta, www.sonusfaber.com i polskiego dystrybutora, pl.horn.eu.