Samsung HW-J6501R – Soundbar o sporych możliwościach

0

No dobra, ustalmy na samym wstępie, że Samsung niekoniecznie może poszczycić się jakimiś genialnymi rozwiązaniami audiofilskimi, ale też trzeba przyznać, że tworzą sprzęt na który większość z nas stać. I podobnie jest z Soundbarem HW-J6501R/EN.

Ciekawym rozwiązaniem, nie tylko wizualnym, jest forma w jakiej zbudowano Samsung HW-J6501R/EN. Jego zakrzywiony kształt rzeczywiście świetnie nada się dla osób posiadających na swoim telewizyjnym regale zakrzywiony telewizor, typu Curved. Dzięki takiej konstrukcji, głośnik, a raczej głośniki, świetnie wpasują się w wizualną przestrzeń wokół naszego domowego kina. Samsung jednak podkreśla zupełnie inną funkcjonalność zakrzywionych kształtów – dźwięk!

To dzięki tej formie, dźwięk wydawany z soundbara ma nas otaczać i “wylewać się” ponad kubaturę samych głośników, na wysokość telewizora. Dziwne to, przyznam, bo co jeśli głośnik będzie powieszony nad telewizorem? Wtedy dźwięk będzie wpadał do sąsiada przez sufit. Jak dla mnie średnia manipulacja marketingowa, ale ok… niech im będzie.

Co do parametrów technicznych, to Samsung HW-J6501R/EN może pochwalić się oddzielnymi wzmacniaczami dla wysokich, średnich i niskich tonów. Daje to nam faktycznie dużo lepszy, klarowniejszy dźwięk. Technologię tą wykorzystuje się również w budowie monitorów studyjnych. Zatem Samsung chyba wyciąga całkiem niezłe lekcje z rynku i produktów konkurencji.
Łączna moc soundbara to 300 W. Przyznacie, że ten wynik jest całkiem niezłym.

Samsung HW-J6501R pochwalić się może jeszcze dodatkowymi funkcjami, ale już raczej mniej znaczącymi z punktu postrzegania dźwięku. Należą do nich łączność Wi-Fi i możliwości zdalnego zarządzania muzyką poprzez aplikację dedykowaną urządzeniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.samsung.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here