NAD Electronics C 658 – przedwzmacniacz, DAC i odtwarzacz strumieniowy w jednym

0

Znana z najwyższej jakości komponentów audio-wideo, firma NAD Electronics przedstawia NAD C 658. Urządzenie łączy w sobie funkcje wysokiej jakości przedwzmacniacz, przetwornik c/a oraz odtwarzacz strumieniowy BluOS.

NAD C 658 integruje najnowsze technologie, takie jak BluOS, Bluetooth aptX HD, Dirac Live Room Correction i modułową konstrukcję MDC z doskonale znanym podejściem do jakości dźwięku, z którego słynie NAD.

Podstawową cechą NAD C 658 jest kompatybilność z systemem BluOS – autorskim oprogramowaniem producenta, gwarantującym kompatybilność pomiędzy odtwarzaczami BluOS i umożliwiającym strumieniowanie muzyki z chmury lub ze źródeł sieciowych. BluOS natywnie wspiera niemal 20 serwisów muzycznych i indeksuje ponad 250 tys. ścieżek z lokalnych źródeł sieciowych.
Drugą, równie ważną cechą NAD C 658 jest  łączność Bluetooth aptX HD –rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przesyłać muzykę z różnorodnych sprzętu audio – smartfonów, tabletów, laptopów – np. wprost do słuchawek bezprzewodowych. Ponadto użytkownik może wykorzystać zintegrowany dwukierunkowy Bluetooth, aby strumieniować do innych urządzeń sygnał audio odtwarzany przez wzmacniacz.
Trzecią, nie mniej istotną cechą jest wyposażenie NAD C658 w Dirac Live w wersji Lite (pełna wersja płatna jest, niestety, dodatkowo) – wbudowana wersja Lite, z opcją płatnego rozszerzenia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w konkretnym pokoju odsłuchowym i optymalizuje odtwarzany dźwięk, aby zagwarantować najwyższą możliwą przejrzystość muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, zapewniając użytkownikom kontrolę, jakiej potrzebują aby precyzyjnie dostroić system pod kątem najlepszych efektów.
I na koniec, niemniej ważna modułowa konstrukcja MDC – to coś, co użytkownicy sprzętu marki NAD Electronics cenią od dekady. Dzięki modułowej konstrukcji MDC (Modular Design Construction) entuzjaści dobrego brzmienia mogą długie lata nie obawiać się o to, że ich sprzęt zwyczajnie się zestarzeje. MDC daje możliwość dostosowania urządzenia do osobistych preferencji, pozwala na unowocześnianie i wymienianie niektórych obwodów cyfrowych, a za pomocą kart MDC użytkownik zyskuje możliwość łatwego uaktualnienia urządzenia o przyszłe cyfrowe formaty, co jest całkowicie unikatowym i bezprecedensowym rozwiązaniem.

„C 658 łączy to, co najlepsze ze wszystkich światów, ponieważ w jednej obudowie skrywa wyrafinowany przedwzmacniacz i strumieniowy przetwornik c/a z najatrakcyjniejszymi technologiami cyfrowymi, takimi jak BluOS, MQA, Bluetooth, aptX HD i Dirac Live. Niezwykła wydajność i zaawansowane technologie czynią z C 658 idealnym wyborem dla kogoś, kto oczekuje doskonałych osiągów i najlepszych funkcji, a jednocześnie ceni sobie kompaktowe rozmiary urządzenia i łatwość obsługi. MDC pomaga zachować świeżość konstrukcji także w przyszłości”. – wyjaśnia Grag Stidsen, dyrektor ds. technologii w NAD.

Projektanci NAD nie zapomnieli o tradycyjnych audiofilach, czego potwierdzeniem są: zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe, zbalansowane wyjście przedwzmacniacza i stereofoniczne wyjścia subwoofera, a także wzmacniacz słuchawkowy ze złączem jack 6,3 mm na przednim panelu. Entuzjaści indywidualnych domowych instalacji docenią obecność portu RS-232 z certyfikatem i sterownikami przygotowanymi dla systemów Control4, Crestron, RTI, URC i ELAN.

Najważniejsze cechy NAD C 658:
– sieciowy system strumieniowy BluOS;
– dwukierunkowy Bluetooth aptX HD;
– Dirac Live Room Correction;
– przetwornik c/a ESS Sabre
– dekodowanie MQA dostępne dla wszystkich wejść cyfrowych;
– modułowa konstrukcja MDC oferująca możliwość zaktualizowania urządzenia pod kątem przyszłych cyfrowych formatów, dwa wbudowane sloty MDC;
– wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MM;
– zbalansowane wyjście przedwzmacniacza i stereofoniczne wyjście subwoofera;
– wysokonapięciowy wzmacniacz słuchawkowy;
– przystosowany do instalacji indywidualnych – port RS-232, wejście/wyjście wyzwalacza;
– odbiornik podczerwieni z funkcją uczenia.

NAD Electronics C 658 zadebiutuje w Polsce w grudniu br. Nominalna cena detaliczna urządzenia wyniesie 7599 zł. Model będzie dostępny wyłącznie w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Więcej szczegółów:
Producent – www.nadelectronics.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here